Jordan Ross Belfort pojawi się w Warszawie już w listopadzie. Będzie okazja, by poznać przynajmniej część sekretów jego wielkich sukcesów.

Reklama

Kim jest Jordan Belfort?

Jordan Ross Belfort, amerykański były makler giełdowy, a obecnie mówca motywacyjny, urodził się 9 lipca 1962 r. w Nowym Jorku. To autor bestsellera "Wilk z Wall Street", na podstawie którego powstał film pod tym samym tytułem z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Belfort smykałką do interesów wykazał się już w młodości. W czasie przerwy wakacyjnej między końcem szkoły średniej a rozpoczęciem nauki na uniwersytecie, wraz z kolegą zarobili 20 tys. dolarów, sprzedając lody włoskie plażowiczom.

W latach 90. XX w. założył firmę maklerską Stratton Oakmont, która przyniosła mu gigantyczne zyski. Jordan Belfort mógł wówczas prowadzić prowadził styl życia, o jakim większości nawet się nie śniło. Luksusowe jachty, najdroższe trunki, seks i narkotyki były na porządku dziennym. Złoty sen szybko się skończył.

Reklama

Nosił wilk razy kilka, dopadli i "Wilka"

W 1998 r. Belfort został oskarżony o manipulacje kursami papierów wartościowych oraz o pranie brudnych pieniędzy. Zdaniem oskarżycieli, Belfort spowodował straty inwestorów liczone w setkach milionów dolarów. Dzięki współpracy z FBI Jordan Belfort odbył 22-miesięczną karę pozbawienia wolności w więzieniu federalnym. W więzieniu wpadł na pomysł spisania swojej niezwykłej historii.

Belfort jest autorem dwóch pamiętników: "Wilk z Wall Street" oraz "Polowanie na Wilka z Wall Street", które zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i wydane w kilkudziesięciu krajach. Historię jego życia przeniósł na duży ekran sam Martin Scorsese, a główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio.

Jordan Belfort obecnie jeździ po całym świecie z wykładami motywacyjnymi. Jest także częstym komentatorem takich stacji, CNN, CNBC, Sky News czy BBC. Specjalizuje się w szkoleniach korporacyjnych, doradztwie indywidualnym oraz przemowach. Podobno jego stawki za wystąpienie sięgają kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

"Wilk z Wall Street" w Warszawie. Zapowiada się pojedynek

Jordan Belfort zawita wkrótce do Polski. "Wilk z Wall Street" pojawi się 29 listopada w Warszawie na evencie "The Money Show".

Jak zapewniają organizatorzy, podczas wydarzenia Jordan Belfort podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie skutecznej sprzedaży, negocjacji oraz budowania zespołów. Będzie to więc na pewno niepowtarzalna okazja, by poznać tajniki sukcesu od samego "Wilka z Wall Street".

W programie eventu, w którym weźmie udział także wielu polskich trenerów personalnych i praktyków biznesu m.in. Fryderyk Karzełek, czy Łukasz Milewski, znajdziemy m.in. prelekcje poświęcone m.in. "niewidzialnej sprzedaży", czy hejtowi w biznesie. W programie znalazł się także "merytoryczny pojedynek" Wilka z Wall Street z Wilkiem z Łodzi. Kto wyjdzie ze starcia zwycięsko, przekonamy się niebawem.