Korwin Piotrowska: Zaczęłam otrzymywać groźby, gdy opublikowałam zdjęcia z filmu "Kler". Straszono mnie ekskomuniką

| Aktualizacja:

"W Polsce wszystko staje się polityką, nawet kiedy w sklepie wyciągnęłam płócienny worek na zakupy, pani powiedziała: no jakie lewactwo. Musimy przestać, bo co prawda jeszcze do siebie nie strzelamy, ale już zaczęliśmy bić się po twarzach" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawialiśmy o najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego, polityce oraz odpowiedzialności gwiazd za reklamy.

wróć do artykułu
  • ~Wykładowna akademicki na politechnice
    (2018-09-07 12:07)
    Kler to antypolski i pogański film a Smarzowski i aktorzy w nim grający powinni zostać surowo ukarani za antypolskie i wywrotowe działania!
  • ~rekord
    (2018-09-07 12:26)
    Żeby propagować takie badziewie dla antyklerykalnej gawiedzi to rzeczywiście trzeba być pozbawionym szacunku dla samego siebie.
  • ~pochyłe drzewo
    (2018-09-07 12:30)
    Molestowanie dzieci to problem społeczny. Dziwne, że przypisuje się go tylko księżom.
  • ~Akasza
    (2018-09-07 12:30)
    A co to za Pani? Nie znam!
  • ~Misio...,,,,,,,..,,,.,,.,,.,
    (2018-09-07 12:31)
    Oczywiście groźba ekskomuniki jest groźbą karalną? Pani Piotrowska do nieba pani nie pójdzie i pani dusza jest potępiona.Toż dożywocie za taką groźbę to mało.
  • ~Ateista
    (2018-09-07 12:35)
    Hahahahaha, mnie klerus moze grozic ekskomunia hahaha, to tak jakby mnie ktos woda swiecona grozil! Ja sie sam ekskomunikowalem , juz przed laty.
  • ~zastanawiam się
    (2018-09-07 12:35)
    Antysemityzm zakazany, a antyklerykalizm promowany. Hmmm... A jaka między nimi różnica, pomijając obiekt deprecjacji i nienawiści?
  • ~ ~
    (2018-09-07 12:51)
    Kasta świętych krów w koloratkach nadal ponad prawem! Ale straszenie piekłem,ekskomuniki i inne klesze czary nie ochronią kościelnego sz.am.ba które zaczyna wypływać coraz bardziej na światło dzienne! Za wszystkie podłości jakie robicie ludziom w imię Boga przyjdzie wam już niedługo zapłacić!!!
  • ~Jarek
    (2018-09-07 12:59)
    I to jestvwkasnie zamiatanie pod dywan albo oczernianie. Dlaczego pani nie poda adresu tej parafii gdzie za pogrzeb trzeba zapłacić 2000 tys. Może się okazać, ze to chodzi o eksponowane miejsce vw cmentarzu i tak mniejszych jsk vs cmentarzach komunalnych. 10 lat nie była w kościele a jest ekspertem od porządków w kościele. Tu chodzi objaśni zohydzić kościół tym którzy do niego chodzą!
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-09-07 13:01)
    Kler,kościół to antypolska i pogańska sekta! a rydzyk i inni podobni oszuści w koloratkach powinni zostać surowo ukarani za antypolskie i wywrotowe działania!
  • ~Tadeusz
    (2018-09-07 13:36)
    amatorskie te robienie reklamy na podłości swojej
  • ~jaity
    (2018-09-07 14:21)
    Mam nadzieję, że kolejny film dla równowagi będzie o imamach. Zwalczając ciemnotę duchownych przywódcównie wolno się zatrzymać na jednym wyznaniu.
  • ~el
    (2018-09-07 14:48)
    Jaki czasami coś palnie..Ustawę o IPN przez, która prezydent i premier mieli szlaban do Białego Domu? Ma misję czyli aby ustawą reprywatyzacyjną zamieść udział PIS w procederze? Piotrowska zagłosuje na Śpiewaka który ma na liście Wujka Samo Zło? Może K-P nie pamięta jak w 2015 odgrażała się, że nie pójdzie na wybory prezydenckie bo zobaczyła tłustą władzę (chociaż sama jest tłusta) a teraz lata na czarne protesty . Boi się o Warszawę? A kto ma za panią zagłosować przeciwko PIS? Główny zarzut dla Trzaskowskiego to brak ognia? To pani pózniej się nie skarży jak patriotyczny ONR zawładnie ulicami Warszawy.
  • ~Donaldinho
    (2018-09-07 15:57)
    Zaczęło się. Nachalna propaganda pod płaszczykiem sensacji, przyprószona szczyptą skandalu i niby-kontrowersji. Próba wywołania afery z cenzurą itp. Wszystko po to by nakręcić reklamę i nagonić widza.
  • ~prezes
    (2018-09-07 16:23)
    puszczenie tego filmu 3 tygodnie przed wyborami spowoduje efekt odwrotny od zamierzonego przez srodowiska PO,KOD czy Nowoczesnej.Zamiast zniechecic ludzi to ludzi zdenerwuja.Obrazony polski katolik,moze troche leniwy i malo zainteresowany wyborami do samorzadu,wlasnie teraz zmobilizuje sie i powie."A wlasnie,ze pojde i zaglosuje na PiS aby im dowalic-tym co mnie opluwaja".I tak spora ilosc malo aktywnych dotad zwyklych ludzi moze wzmocnic baze wyborcza PiS.Opozycja slabo jednak zna Polakow-Polak nie lubi jak sie publicznie opluwa Kosciol,ksiezy,biskupow i katolikow.Polacy moga po cichu w domu mowic,ze ksieza maja zbyt dobre auta albo ze buduja za duze koscioly ale to mowia w domu,do rodziny,do sasiadki-to nie jest frontalny,publiczny atak na caly kosciol i wierzacych.Tego nalezy sie uczyc z doswiadczen PRL-frontalne ataki na kosciol,jak w latach 50,aresztowanie Wyszynskiego,ataki Gomulki w 1966,zatrzymanie figury Matki Bozej,itp.doprowadzily do wzmocnienia!!! wiary.Zrozumial to E.Gierek,ktory zmienil te polityke w latach 70 i pozwolil na przyjazd papieza w roku 1979.Ponowne ataki na kosciol przez WRON i zabicie ks.Popieluszki oraz kilku innych ksiezy doprowadzily do frontalnego ataku spoleczenstwa na PZPR i upadek PRL.Nawet wladza ludowa,szczegolnie od czasow Gierka ,nie produkowala takich filmow-ten film nie dostalby pozwolenia w wydzialu propagandy KC PZPR,bo wladze PRL wiedzialy,ze takie produkcje sa kontraproduktywne.Wladze PRL pozwalaly nawet produkowac dosc patriotyczne filmy i seriale aby troche przymilic sie rodakom.Film "Kler" jest oznaka calkowicie blednej oceny nastrojow spoleczenstwa-nie odciagnie nikogo od kosciola,odwrotnie-obudzie jeszcze wieksza niechec takich pol-spiacych katolikow do opozycji.Skojarzenia z atakami Dziennika TVP w PRL na ks.Popieluszke i z materialami o nim,ze ma jakas bron,dolary,itp. sa w przypadku filmu Smarzowskiego oczywiste.Rezyser i jego protektorzy zapomnieli,ze w kraju nadal zyja miliony obywateli.ktorzy pamietaja maszyne propagandy WRON i natychmiast polacza te sprawy.
  • ~ona jest głupsza niż sklepowa reklamówka
    (2018-09-07 16:40)
    "....nawet kiedy w sklepie wyciągnęłam płócienny worek na zakupy, pani powiedziała: no jakie lewactwo." Zrozum w końcu koczkodanie, że pani w sklepie mówiła o tobie torbo, a nie o płóciennym worku. Co za zarozumiały głąb!
  • ~kowal
    (2018-09-07 16:52)
    Mozna przypuszczac, ze Korwin-Piotrowska klamie. Nie ma to jak opublikowac cos kontrowersyjnego, potem zas, jak Hitchcocku, podgrzewac atmosfere mowiac o grozbach i innych probach zamachu. Korwin-Piotrowska to kucharka-trucicielka umyslow.
  • ~Krystyna
    (2018-09-07 16:59)
    Kto groził p.piotrowskiej przez "p"ekskomuniką ? Proszę podać imię,nazwisko,a nie tak bezosobowo.To mógł być każdy,a cień pada w jednym kierunku.Może to jakaś pani koleżanka lub ktoś kto panią nie trawi.
  • ~student
    (2018-09-07 17:35)
    Autorytet Piotrowska czy kabaret w złym stylu - Piotrowska.- Ogólnie żenada.A nazwisko reżysera - nie znam i już. .
  • ~Bn
    (2018-09-07 21:00)
    Na ten film się nie wybieram. Jak ktoś chce się utwierdzić w swej nienawiści do Kościoła, to jego sprawa. Ale jak ktoś powiedział tylko prawda jest ciekawa.

Może zainteresować Cię też: