Najstarsza kobieta świata ma 134 lata?

| Aktualizacja:
X

Reporter CNN natrafił w Republice Południowej Afryki na prawdziwą niespodziankę. Spotkał się tam z kobietą, która twierdzi, że ma... 134 lata. Jeśli uda się potwierdzić, źe rzeczywiście urodziła się w 1874 roku, sędziwa mieszkanka RPA trafi do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy człowiek świata.

Kookoo Molookoo - bo tak nazywa się staruszka - mówi, że długie życie zawdzięcza wierze w Boga i posłuszeństwu wobec rodziców.

p

Naukowcy od lat głowią się nad tajemnicą długowieczności. Czy kiedyś ją odkryją? Hryhorij Nestor, który zmarł na Ukrainie w grudniu zeszłego roku, twierdził, że swoje 117 lat zawdzięcza temu, iż... nigdy się nie ożenił. Edna Parker, która jest obecnie najstarszą kobietą świata, żyje dzięki pogodzie ducha.

Jeśli prawdą okaże się, że Kookoo Molookoo ma już 134 lata, to będzie to oznaczało, że urodziła się dwa lata przed opatentowaniem przez Aleksandra Grahama Bella telefonu, za to w tym samym roku, gdy w Paryżu zorganizowano pierwszą wystawę impresjonistów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
  Powered by ContentStream
  • ~Amandiii
   2010-08-07 20:21
   I co , i co ??? Chce wiedzieć ! Trafiła ?? Trafiła ?? Supcio :) Pozdro
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.