Wiele polskich gwiazd odnajduje swoje miejsce nie tylko w świetle reflektorów, czy błysków fleszy, ale i tajemniczym świecie magii. To dziedzina, w której "sława" spotyka się z "prastarymi tradycjami wróżb i mistycznymi praktykami". Dla niektórych celebrytów magia staje się fascynującym uzupełnieniem życia a nawet sensem życia. Sprawdźmy, które polskie gwiazdy wierzą w magię, a które w pradawne wierzenia lub oczyszczające rytuały.

Reklama

Tamara Gonzalez-Perea

Tamara Gonzalez Perea, znana szerzej jako blogerka Macademian Girl i prowadząca program "Pytanie na śniadanie", jakiś czas temu postanowiła zrezygnować z tych zajęć, aby zostać… "szamanką". W 2022 roku udała się do dżungli, gdzie przeprowadziła rytuał okadzania swojego krocza, zdobywając uwagę mediów i publiczności.

W nagraniu udostępnionym przez Tamarę możemy zobaczyć, jak stoi nad kadzielnicą. W pewnym momencie widzimy jak zaczyna się unosić dym, który celebrytka "łapie" w swoje ubranie. Perea postanowiła wyjaśnić swoim fanom, dlaczego podjęła się tego szamańskiego rytuału. Okazuje się, że ceremonia ta ma na celu oczyszczenie oraz odpędzenie negatywnej energii z otoczenia.

Reklama

Izabella Miko

Izabella Miko od lat zaangażowana jest w działania ekologiczne. Promuje oszczędzanie wody poprzez dość kontrowersyjną praktykę – zachęca do sikania pod prysznicem. Aktorka przekonuje, że taki sposób nie tylko pozwala unikać marnowania wody, ale także umożliwia oczyszczenie i zdezynfekowanie nóg. W 2017 roku Iza wpadła na pomysł, jak całkowicie zrezygnować z tradycyjnego prysznica i umyć się "na sucho". W opublikowanym przez nią filmiku na Instagramie wyjaśnia, jak to zrealizować za pomocą kadzidła z białej szałwii. Iza dokładnie demonstruje, jak okadzić ciało, skupiając się, podobnie jak Tamara, szczególnie na obszarze krocza.

Reklama

Użyjcie tego w miejscach wejść do swojego ciała. Zdecydowanie okadźcie swoją waginę! Gdziekolwiek jest jakaś akcja. W moim przypadku nie ma tam wielkiego ruchu, ale tak na wszelki wypadek… - doradzała Iza Miko.

Natalia Siwiec

Jakiś czas temu Natalia Siwiec otwarcie przyznała, że bliski jest jej okultyzm. Celebrytka regularnie stosuje pewne praktyki, które przez wielu ludzi są uważane za sprzeczne z naukami Kościoła katolickiego. Chodzi między innymi o czary.

Na swoim Instastory Natalia Siwiec odpowiadała na pytania swoich fanów. Jedno z nich dotyczyło praktykowania okultyzmu przez celebrytkę. Natalia, bez wahania, przyznała się do korzystania z metod, które wielu duchownych uznaje za związane z magią, a nawet za działalność satanistyczną.

Słowo okultyzm kojarzy się jakoś źle. Kościół katolicki od lat wmawiał nam, że okultyzm równa się satanizm. Tak, praktykuje okultyzm, czyli np.: medytuję, byłam u astrologa, numerologa, rozwijam swoją intuicję itp. Rozwijam siebie i swoją świadomość na różne sposoby. Dążę do bycia najlepszą i najbardziej kochającą wersją siebie, dla siebie i dla innych. Czy odprawiam jakieś czary? Jeśli zapalenie świeczki czy Palo Santo, by oczyścić energię w domu, to czary, to tak. U mnie polega to na pracy ze świadomością, emocjami i używam do tego różnych środków - odpowiedziała Siwiec.

Celebrytka postanowiła opowiedzieć także o tarocie, z którego korzysta. Miała przy okazji radę dla swoich fanów.

Jeśli chodzi o tarota, którego u mnie mogliście widzieć, to nie jest normalny tarot, który ma służyć przewidywaniu przyszłości, tylko tarot do pracy z emocjami. Tarota zwykłego nie lubię i jeśli nie jesteś silna psychicznie i świadoma tego, że to ty kierujesz swoim życiem, to bym nie polecała. Zawsze jeśli ktoś zasieje ziarno niepewności, nawet jak jesteś silna, może to wszystko pogmatwać. Bo siła naszego umysłu jest gigantyczna, więc lepiej dbać o jego higienę - stwierdziła.

Grażyna Wolszczak

Jakiś czas temu Grażyna Wolszczak przyznała, że chodzi do wróżki. Wizyty te, jak przekonywała, nastrajają ją optymistycznie.

Po takiej wizycie mój optymizm wzrasta, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych i nie zawracam sobie głowy sprawami nieistotnymi - mówiła w rozmowie z "Rewią".

Grażyna Wolszczak chodzi do wróżki. / Instagram

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan także regularnie korzysta z usług wróżki.

Chodzę regularnie do wróżki. Sprawdza się u niej absolutnie wszystko. Ona czasem mówi mi też, że coś pójdzie nie po mojej myśli. Wtedy mam czas, aby się na to przygotować. Najważniejsze jest, aby się nie ograniczać. Trzeba otwierać się na nowe horyzonty. Nigdy nie proszę jej o rzucanie uroków na innych - powiedziała w rozmowie z "Pomponikiem".

Okazuje się, że wróżka przewidziała jej karierę.

Pamiętam, jak siedziałam u niej z małym Tadeuszem i powiedziała mi, że już niedługo będę miała swój program. Dodała, że będę bardzo popularna i każdy będzie mnie znał. Nie chodziłam do niej przez dwa lata po tym, bo myślałam, że mnie oszukuje. Dopiero jak się sprawdziło, wróciłam i nasza współpraca układa się idealnie. Polecam każdemu - dodała.

Aldona Orman

Aldona Orman korzysta z porad przyjaciela - tarocisty z Końskich. Postawił jej kabałę, a wróżba się spełniła.

To, co usłyszałam od niego, zaskoczyło mnie i rozbawiło. Ku mojemu zdziwieniu wróżba zaczęła się jednak sprawdzać. Nauczyło mnie to szacunku do rzeczy niezwykłych - cytuje Orman "Świat Seriali".

Jolanta Fraszyńska

Jolanta Fraszyńska jakiś czas temu zdradziła, że dzięki wróżce, poznała swojego męża.

Nina jest doświadczoną chiromantką i czyta z dłoni jak z otwartej księgi. Pewnego dnia zobaczyła w liniach papilarnych Jolanty przystojnego bruneta. I wielką miłość. Co więcej, to ona przyczyniła się do spotkania z przeznaczonym mężczyzną. Jola i jej partner poznali się na warsztatach rozwoju duchowego - informował tygodnik "Na żywo".

Anna Korcz

Po rozwodzie Anna Korcz także postanowiła skorzystać z usług wróżki. Wróżbitka zapewniła ją, że w przyszłości spotka nowego partnera życiowego i urodzi syna. Przepowiednie te także się spełniły.

Lubię wiedzieć, co może mnie czekać. Lubię się przygotować na to, co będzie. Po seansie u wróżki jestem lekka i pełna optymizmu na przyszłość - powiedziała.

Doda

Aby zabezpieczyć się przed urokiem i klątwami, piosenkarka zdecydowała się skorzystać z pomocy wróżki. W jednym z wywiadów wyznała, że obawia się negatywnego wpływu ze strony zazdrosnych osób. Ponadto ujawniła swoją wiarę w moc voodoo, przekonana o sile, jaką ta praktyka w sobie kryje.

Dominika Ostałowska

Dominika Ostałowska usłyszała, że czeka ją wiele dobra.

Kiedyś tarocistka przepowiedziała mi, że wszystko, co dobre, wcześniej czy później, ale na pewno do mnie przyjdzie. Z przepowiedni wynika, iż zagram jeszcze wiele pięknych ról - cytował jej słowa "Świat Seriali".

Joanna Krupa

Joanna Krupa wciąż podróżuje między Polską a USA. Niedawno modelka w rozmowie z "Plejadą wyjawiła", że często bywa u wróżki. Celebrytka przyznała, że na razie żadna z wróżb nie zmieniła jej spojrzenia na życie.

Byłam już dużo razy [u wróżki — przyp. red.]. Myślę, że w show-biznesie to jest coś normalnego. Nie wiem, czy wierzę w to. Nie wywróżył mi nikt nic takiego, że "o wow — to faktycznie się spełniło" - wyznała Krupa.

Agnieszka Kaczorowska

Niedawno Agnieszka Kaczorowska w rozmowie z "Plejadą" zdradziła, że nie jest zbytnio przesądna. Tancerka podkreśliła jednak, że stawia tarota.

We wróżenie nie bardzo [wierzę — przyp.red.]. Natomiast są rzeczy takie, w które trochę wierzę, jak np. stawianie tarota. To jest trochę fascynujące. Ja nie mówię, że ślepo w to wierzę, bo tak nie jest - moim zdaniem w tej dziedzinie nie ma nic takiego, co ci przepowie przyszłość. To chyba jest niemożliwe. Natomiast to w jakiś sposób łapie twoją energię i prawdopodobnie jest to jakoś powiązane z tobą. Trudno chyba o tym mówić. Natomiast jest to dla mnie ciekawe, fascynujące, ale to nie jest tak, żebym jakoś super interesowała - zdradziła Kaczorowska.