Grażyna Torbicka, wybitna znawczyni kina, ikona telewizji, współtwórczyni i dyrektorka artystyczna festiwalu filmowego, od lat nieodmiennie zachwyca klasą i urodą.

Grażyna Torbicka zawodowo. "Kocham kino"

Karierę przed kamerami Torbicka rozpoczęła w 1985 r. w programie "Sportowa niedziela". Córka prezenterki telewizyjnej Krystyny Loski pracowała w dziale literackim Teatru Telewizji, została gwiazdą TVP2, po wielu latach pracy w telewizji publicznej przeszła do TVN.

Do historii telewizji przeszedł jej autorski program "Kocham kino" poświęcony sztuce filmowej, z naciskiem na kino autorskie, artystyczne i niezależne. Widzowie wraz z Torbicką spotykali się z wybitnymi artystami kina, zaglądali za kulisy największych imprez filmowych, dyskutowali o filmach, które warto zobaczyć. Program zapewnił jej także naprawdę wielką popularność.

Reklama

Grażyna Torbicka z powodzeniem spełniała się także w roli konferansjerki. Zadebiutowała w 1986 roku podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, prowadziła liczne festiwale i konkursy, w tym 56. finał wyborów Miss World, który odbywał się w Warszawie, a także wieczory otwarcia i galę nagród festiwalu Camerimage.

Grażyna Torbicka może zmieniać stroje i fryzury, ale nieodmiennie zachwyca urodą i klasą / AKPA

W TVN Fabuła prowadziła autorski program "Grażyna Torbicka zaprasza", w Radiu Zet audycję "Kocham Cię kino". Grażyna Torbicka jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej, a także współtwórczynią i od 2007 dyrektorką artystyczną Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.

Grażyna Torbicka jest współtwórczynią Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym / AKPA

Grażyna Torbicka prywatnie. Ikona stylu

Popularna dziennikarka jest także kilkukrotną laureatką Wiktora, Telekamer, laureatką Złotej Telekamery i SuperWiktora,a także wielu innych nagród. Od 1981 Grażyna Torbicka jest żoną kardiologa Adama Torbickiego.

Od 1981 Grażyna Torbicka jest żoną kardiologa Adama Torbickiego / AKPA

Grażyna Torbicka jest też od lat prawdziwą ikoną stylu. Bez względu na to, czy pojawia się na gali w kreacji od wielkiego projektanta, czy w sportowym obuwiu na letnim spacerze, zawsze wygląda elegancko, modnie i z klasą. Mniej lub bardziej może też zmieniać fryzurę, ale spod charakterystycznej grzywki i tak spoglądać będzie wciąż to samo uśmiechnięte spojrzenie.

Grażyna Torbicka na gali Telekamery 2013 / AKPA

Ona sama mówi o swoich stylizacjach z poczuciem humoru i dystansem do swojej osoby.

"Widzowie znają mnie z oficjalnych gali, na których zawsze występuję w długich wieczorowych sukniach. I dlatego, gdy idę na spacer z moim psem do lasu, zakładam... cekinowe spodnie. Do uszu przypinam specjalne na tę okazję klipsy. Są długie i błyszczą w promieniach słońca (śmiech)" – wyznała kiedyś w magazynie "Party".

"W szpilkach po lesie chodzi się bardzo ciężko. Żeby się nie przewrócić, wybieram koturny. I idę. Z idealną fryzurą i pełnym makijażem. Grzybiarze już z daleka widzą, że to Torbicka kroczy leśną ścieżką jak po czerwonym dywanie. Muszę dbać o swój wizerunek! Bo gdyby ludzie spotkali mnie w kurtce puchówce, tenisówkach i czapce z daszkiem, czuliby się zawiedzeni. A mówiąc serio: dres i szlafrok to stroje, które nadają się tylko do noszenia po domu" - dodała ikona stylu.

Grażyna Torbicka w grudniu 2023 na Gali rozdania Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich / AKPA