Agata Młynarska pochodzi z artystycznej rodziny. Jest córką wybitnego autora tekstów i piosenkarza Wojciecha Młynarskiego oraz aktorki Adrianny Godlewskiej. Jest starszą siostrą dziennikarki i aktorki Pauliny Młynarskiej, ma także brata Jana Młynarskiego.

Reklama

Agata Młynarska na ekranie

Agata Młynarska prowadziła m.in. takie programy jak "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki" – wspólnie z Jurkiem Owsiakiem, "Animals", "Studio rano", "Sobota w Dwójce", "Pytanie na śniadanie", "Szkoła kłamców", "Świat kobiet", "Bez tabu", czy "Stylowe taxi Agaty".

Agata Młynarska prowadziła także teleturnieje "Krzyżówka szczęścia" czy "Eureko, ja to wiem!".

Reklama

Była konferansjerką imprez firmowych, gali, koncertów, pikników i widowisk. Współprowadziła akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" oraz Festiwal Kultury Kresowej. Regularnie bierze udział w kweście na warszawskich cmentarzach. Od początku aktywnie angażuje się także w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Agata Młynarska karierę aktorską rozpoczęła jako nastolatka. W 1978 r. zagrała rolę Agnieszki Leśniewskiej w serialu "Rodzina Leśniewskich". Na małym ekranie pojawiła się także w serialu "Klasa na obcasach".

Uczęszczała na zajęcia baletowe, była modelką w agencji artystycznej, a na początku lat 90. rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej.

Agata Młynarska jest założycielką portalu OnaOnaOna.com, za który otrzymała Różę Gali w kategorii "Debiut roku", a także współautorką książek "Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu" oraz "Moja wizja".

Prywatnie Agata Młynarska związana była m.in. ze znanym prezenterem pogody Jarosławem Kretem, od 2014 r. jej mężem jest Przemysław Schmidt.

Agata Młynarska karierę aktorską rozpoczęła jako nastolatka. / AKPA / Agata Młynarska

Kilka lat temu dziennikarka zamieściła na swoim profilu na Instagramie serię zdjęć, na których widać, jak zmieniała się na przestrzeni lat. Na jednym z ujęć ma 8 lat, na drugim - 30, na ostatnim zdjęciu — ponad 50.

"Im starsza, tym piękniejsza. Nie na darmo mówią, że kobieta jest jak wino; Im starsza, tym korzystniejsze zdjęcia. Pięknie! Po wyglądzie widać też szczęśliwe życie, gratuluję; Z wiekiem coraz ładniejsza, ale też pewna siebie, dojrzała i po prostu bogatsza w życiowe doświadczenia; Na każdym zdjęciu jest pani piękną kobietą, ale im pani jest starsza, tym ma pani więcej uroku i blask" – pisali w komentarzach internauci.

Agata Młynarska z mężem, 2023 r. / AKPA