W połowie roku doszło do sporych zmian kadrowych w programie "Dzień Dobry TVN". Ogłoszono wówczas, że Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Kalczyńska, Małgorzata Ohme, Agnieszka Woźniak-Starak i Andrzej Sołtysik rozstają się z programem. Prowadzącymi pozostali Dorota Wellman i Marcin Prokop, Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski oraz Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński.

Reklama

Od kilku tygodni w mediach pojawiały się informacje, że w programie pojawi się nowy duet prowadzących.

Gospodarzami niedzielnego wydania "Dzień dobry TVN" byli Paulina Krupińska-Karpiel i Damian Michałowski. Już na wstępie zdradzili, że w studiu pojawią się nowi gospodarze programu. Widzowie śniadaniówki dowiedzieli się wówczas, że 6 grudnia w roli gospodyń programu zadebiutują Anna Senkara i Sandra Hajduk-Popińska.

Ania i Sandra są w rodzinie DDTVN od dawna, doskonale znają nasz program i jestem przekonana, że świetnie poradzą sobie w roli prowadzących. Dziewczyny, oprócz tradycyjnego prowadzenia programu, nie zrezygnują ze swoich działań reporterskich i właśnie to będzie je wyróżniać jako duet - zapowiedziała w komunikacie prasowym Dorota Malesa, producentka "Dzień Dobry TVN".

Kim są nowe prowadzące?

Kim jest Sandra Hajduk-Popińska?

Sandra Hajduk ukończyła studia z zakresu nauk politycznych i rządowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Początkowo rozpoczynała karierę medialną w Agencji TVN, gdzie pracowała przez dwa lata. W latach 2016-2020 pracowała w Wirtualnej Polsce, jako dziennikarka Pudelek.pl i WP Gwiazdy. Hajduk prowadziła też autorski program "Hardtalk – na ostro", w ramach którego przeprowadzała rozmowy z gwiazdami muzyki rockowej.

Reklama

Pracowała między innymi w magazynie "Gala", a po zamknięciu tego dwutygodnika, od stycznia 2020 roku pełniła funkcję redaktorki prowadzącej na stronie Gala.pl. Później objęła kierownictwo nad serwisem Kobieta.pl, który należy do wydawnictwa Burda. Od kilku lat należy do zespołu "Dzień Dobry TVN", gdzie prowadzi kącik poświęcony show-biznesowi.

W 2021 roku, w programie śniadaniowym, Hajduk podzieliła się planami dotyczącymi swojego ślubu, który pierwotnie został przełożony z powodu pandemii. Na ceremonii ślubnej pojawiła się w sukni stworzonej przez Ewę Mingę, z którą miała okazję poznać się osobiście. Dziennikarka postanowiła przyjąć dwuczłonowe nazwisko - Hajduk-Popińska. W jednym z wywiadów ujawniła, że choruje na endometriozę, a diagnoza tej choroby trwała u niej aż osiem lat.

Kim jest Anna Senkara?

Anna Senkara ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego na renomowanym Goldsmiths College w Londynie. Tam miała okazję uczyć się tego fachu od doświadczonych dziennikarzy BBC. Jest również absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Poza pracą zawodową Senkara pasjonuje się podróżami i literaturą, czym chętnie dzieli się na swoim koncie na Instagramie.

Senkara brała udział w produkcji programu "Rozmowy w toku", którego gospodynią była Ewa Drzyzga.

Od ponad 10 lat dziennikarka współpracuje z "Dzień dobry TVN", pełniąc funkcję korespondentki w Wielkiej Brytanii. Tam relacjonowała ważne wydarzenia, takie jak koronacja króla Karola III i królowej Camilli. W lecie ubiegłego roku Senkara dołączyła do grona prowadzących "Dzień Dobry Wakacje".

Przeprowadzała wywiady z takimi gwiazdami jak Shakira, Robbie Williams czy Kylie Minogue. Często przygotowuje materiały na temat rodziny królewskiej. W niedzielnym wydaniu programu, Anna Senkara ujawniła, że ze względu na nowe zawodowe wyzwanie zamierza przeprowadzić się z Londynu do Polski.

Senkara prowadziła także jeden z tegorocznych koncertów podczas Top of The Top Sopot Festival.