Przypomnijmy - w półfinale programu uczestnicy gotowali zupę rybną Bouillabaisse, a przepis i składniki musieli zdobyć na lokalnym targu w porcie w Marsylii. Tę konkurencję wygrał Maciej Pisarczyk, który jako pierwszy wszedł do finału 12. edycji "MasterChefa". W odcinku emitowanym w niedzielę, 26 listopada, odpadł 51- letni przedsiębiorca z Krakowa - Tomasz Marczewski. Tym sposobem do finału dotarło czterech uczestników.

Reklama

Finaliści 12. edycji "MasterChefa"

Do finału 12. edycji programu dostali się: Maciej Pisarczyk, Joanna Szymanowska, Małgorzata Szymonek i Karolina Grzelak.

Joanna Szymanowska to 30-letnia księgowa z Poznania. Małgorzata Szymonek ma 49 lat, jest wokalistką i pochodzi z Jarkowic k. Kamiennej Góry. Karolina Grzelak ma 28 lat i jest producentką borówki amerykańskiej z Suchego Lasu, a Maciej Pisarczyk to 27-letni inżynier projektów z Warszawy.

Reklama

Jak będzie wyglądał finał 12. edycji "MasterChef"?

W pierwszym etapie uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami specjalnymi. Za każde z nich jurorzy będą przyznawali im punkty (od 1 do 4). Dwóch kucharzy, którzy po trzech zadaniach zgromadzi największą ilość punktów, awansuje do dalszej tury wielkiego finału.

W drugiej części odcinka kucharze będą musieli zaserwować jurorom trzydaniowe menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Ta konkurencja zadecyduje o wszystkim i poznamy nazwisko najlepiej gotującego kucharza amatora w Polsce. Nagrodą jest statuetką MasterChefa, czek na 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej.

Kiedy i gdzie oglądać finał 12. edycji "MasterChefa"?

Emisja finałowego odcinka 12. edycji "MasterChefa" odbędzie się już w niedzielę, 3 grudnia, o godz. 20:00 w TVN i Playerze.