Marcin Prokop to jeden z najpopularniejszych prezenterów TVN. Wraz z Dorotą Wellman od lat prowadzi "Dzień dobry TVN", prowadził też cztery edycje show "Lego Masters". Jak się okazuje, Prokop nie pojawi się już wśród kolorowych klocków. Stacja TVN nie planuje kontynuacji "Lego Masters". Powodem mają być wyniki oglądalności poniżej oczekiwań stacji.

Reklama

Marcin Prokop stracił program, ale…

Marcin Prokop to prawdziwy weteran telewizyjny. Pojawiał się już na ekranie m.in. stacji muzycznej MTV, w programach "Milion w minutę" i "Mamy cię!". Ostatnie zajęcia Prokopa to współprowadzenie "Dzień Dobry TVN", "Mam talent!" oraz "Lego Masters".

Ten ostatni program zaliczył jednak swój ostatni sezon, jak donosi serwis shownews.pl. Powodem mają być kiepskie wyniki oglądalności programu, którego widownia z roku na rok spadała. Według danych branżowego portalu Wirtualnemedia.pl ostatnie odcinki show oglądało średnio ok. 400 tys. widzów.

Reklama

- Stacja nie planuje realizacji kolejnej edycji show – podaje shownews.pl, powołując się na osobę związaną z TVN.

Nie oznacza to oczywiście, że Marcin Prokop zostanie bez pracy. Dziennikarz wciąż jest współprowadzącym "Dzień dobry TVN", a ostatnio został także nowym jurorem "Mam talent!".

"Lego Masters". O co w tym chodzi?

"Lego Masters" to program telewizyjny typu reality show oparty na brytyjskim formacie o tej samej nazwie emitowany od 2020 r. na antenie telewizji TVN.

W programie rywalizują pary uczestników, które układają różne konstrukcje z klocków Lego. Pod koniec każdego odcinka jedna z par odpada z programu, a dla zwycięzców przewidziane są m.in. nagrody pieniężne oraz zestawy klocków Lego.

Dotychczasowymi zwycięzcami "Lego Masters" byli: Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, Ryszard Bosiak i Łukasz Górecki, Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach oraz Bartosz Sasiński i Piotr Dryś.