Opowieść zaczyna się, gdy komisarz Agata Wilczewska (w tej roli Katarzyna Ucherska) po burzliwym zerwaniu chce spalić za sobą mosty, uciekając na drugi koniec Polski. Agata trafia do niewielkiego Uroczyska, które wydaje jej się być oazą ciszy i spokoju. Tymczasem sielska okolica okazuje się miejscem szokującej zbrodni.

Reklama

O czym jest nowy serial kryminalny?

Śledztwo prowadzi młody zespół miejscowego komisariatu, z komisarzem Filipem Ziomeckim (w tej roli Antoni Królikowski) na czele. Ziomecki to policjant o kompletnie odmiennym temperamencie od Wilczewskiej, który ma niestety jedną cechę wspólną z jej byłym narzeczonym - za bardzo lubi kobiety.

Choć Agata i Filip są jak woda i ogień – ona dokładna, profesjonalna, zdystansowana, on niefrasobliwy, inteligentny, szybko nawiązujący relacje - to razem stworzą wyjątkowy duet, który okaże się niezwykle skuteczny w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych spraw. A tych dzięki przyjezdnym w Uroczysku nie zabraknie.

Reklama

Urok wypoczynkowej miejscowości przyciąga turystów i wczasowiczów z różnych stron, nieświadomych, że w tym malowniczym zakątku zostaną wciągnięci w wir kryminalnych wydarzeń. Serial wciągnie widzów w rozwiązywanie pasjonujących zagadek zbrodni wraz z policyjnym teamem, który obok Agaty i Filipa tworzą posterunkowi Zuza (w tej roli Julita Koper) i Olek (w tej roli Jakub Dąbrowski), przy wsparciu patolog, doktor Laury (w tej roli Anna Iberszer).

W obsadzie zobaczymy też również: Przemysława Cypryańskiego, Michała Milowicza, Kazika Mazura, Damiana Kulca, Macieja Mikołajczyka i Klaudię Sokołowską.

Serial został wyprodukowany dla Czwórki przez ATM Grupa, w której za projekt odpowiadają twórcy sukcesu takich hitów, jak: "Pierwsza miłość", "Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny" czy "Policjantki i Policjanci". Producentką "Uroczyska" jest Monika Galliot Salinska, głównym scenarzystą - Błażej Przygodzki, a głównym reżyserem - Kamila Fidler.

Reklama

Serial będzie emitowany od 4 grudnia, od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 na na antenie TV4.