Korwin Piotrowska postanowiła porównać, co pokazują w mediach społecznościowych zagraniczni i polscy celebryci. Dziennikarka z uznaniem napisała o amerykańskich i brytyjskich gwiazdach, które często pokazują na Facebooku i Instagramie, co czytają. Co więcej, niektóre aktorki, w tym Emma Watson, Reese Whiterspoon i Gwyneth Paltrow założyły kluby czytelnicze, dzięki którym zachęcają swoich fanów do aktywnego dzielenia się wrażeniami z przeczytanych książek.

Reklama

Korwin Piotrowska postanowiła przyjrzeć się profilom polskich gwiazd. Niestety okazało się, że promowanie czytelnictwa przez rodzimych celebrytów nie jest zbyt popularne:

Co lansuje polski celeb w czasie kiedy jego zagraniczny kolega czasem lubi pokazać się z książką? Ano siebie, swoje piękne ciało w lustrze, w łóżku, w windzie, na ulicy, a do tego koniecznie dzióbek, nowe paznokcie i sześciopak. Obowiązkowo widoczki, jeszcze raz widoczki, wszędzie przefiltrowane widoczki, do tego żarcie, cała masa żarcia, głównie pudełka dietetyczne, bo trzeba się wypłacić temu, co je za darmo przysyła. Lansuje też swoje ubrania, koniecznie z logo zaprzyjaźnionej firmy oraz nowe buty, najlepiej w pudełku, bo jak już wiocha to po całości, do tego jeszcze napoje, okulary, kurtki- najwazniejsze jest logo. Bo z tego się żyje. Z kasy za pokazanie owego loga.

Ku zaskoczeniu dziennikarki, jedyne gwiazdy, którym zdarza się pokazać zdjęcie z książką, to blogerki modowe:

Uważane często niesłusznie za idiotki, ale to one pokażą czasami coś do czytania, a polski celeb już nie. Ostatnio była to pozycja autorstwa Garance Dore, na Instagramie była też pokazywana książka pt. "Elementarz stylu" Kasi Tusk, która to Kasia często pokazuje, co właśnie czyta, co kupiła na prezent.

Na zakończenie, Korwin Piotrowska ostro podsumowuje rodzime gwiazdy:

Polski celebryta, piszę to z pełną odpowiedzialnością, sądząc po tym, co pokazuje na Instagramie i zestawiając to ze światową czołówką, jest kompletnie zidiociałym i narcystycznym, zapatrzonym w siebie i swoje puste ego tępym analfabetą robiącym kretyńskie miny.