Gerard Depardieu uciekł z Francji przed podatkami

Gerard Depardieu, śladem wielu bogatych Francuzów postanowił przeprowadzić się z rodzinnej Francji do Belgii. Powód? Ucieczka przed 75-procentowym podatkiem dla milionerów, jaki wprowadził niedawno francuski rząd .

wróć do artykułu
  • ~jot
    (2012-12-11 11:34)
    Po prostu swinia! I tak ma dosc szmalu, ktory stracza na dostatnie zycie. A co zostanie i tak ze soba do grobu nie zabierze. A przejesc nie przeje. Pozy tym drobna dieta mu nie zaszkodzi
  • ~aliksander
    (2012-12-11 17:21)
    pazerność państwa zawsze się źle kończy
  • ~sp
    (2012-12-11 18:41)
    Dezerterzy podatkowi i raje podatkowe powinni być solidarnie ścigani.
  • ~biedak
    (2012-12-11 18:44)
    Francuskim socjalistom jak widać rozum odebrało! 75% podatek? Widać, że nie studiowali ekonomii, a chcą swoje głupie pomysły lansować z całej unii, u nas też.
  • ~monia
    (2012-12-11 19:21)
    Boże !!! Jaki grubas!!! Obrzydliwe
  • ~swiss made
    (2012-12-11 20:07)
    co robic,jak sie juz nie gra,a jest milionerem ? Noz i widelec,no i vin rouge.
  • ~www
    (2012-12-11 20:26)
    WIDZISZ KACZYNSKI? PATRZ I SIE UCZ JAKBY SIE SKONCZYLY TWOJE POMYSLY Z CZASOW KOALICJI Z LEPPEREM...
  • ~liberałPL
    (2012-12-11 22:22)
    socjalistyczna banda złodziei chciała okraść bogatych, ale ci okazali się sprytniejsi ... karanie kogoś za to, że jest bogaty, za to że sobie zapracował na fortunę to hańba ... widzę, ze pośród komentujących są czerwone nieroby i złodzieje - chcecie mieć fortunę to zabierajcie się do roboty, a nie polujcie na czyjeś portfele ... ciekawe niby czemu maja służyć te ukradzione przez państwo 210 milionów - czyżby brakowało na socjal dla imigrantów z Afryki ?
  • ~tak trzymać
    (2012-12-19 21:49)
    Cytat
    "Francja zwraca bezprawnie zajęte fundusze Świadków Jehowy!!
    -Po 15-letniej batalii prawnej, 11 grudnia 2012 roku, rząd Francji zwrócił Świadkom Jehowy 6 373 987,31 euro (8 294 320 dolarów).
    -W 1998 roku francuskie władze obłożyły dobrowolne datki na cele religijne składane przez Świadków Jehowy wygórowanym, 60-procentowym podatkiem działającym wstecz, a w 2003 roku zażądały częściowej jego zapłaty. Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, iż Francja jest winna naruszenia wolności religijnej Świadków Jehowy przez to, że bezprawnie nałożyła podatek, który mógł doprowadzić do likwidacji biura krajowego Świadków i utrudnić im prowadzenie biblijnej działalności edukacyjnej. Ponieważ Trybunał orzekł, że podatek jest niezgodny z prawem, rząd Francji zaczął wprowadzać to orzeczenie w życie zwrócił zajęte fundusze wraz z odsetkami oraz pokrył koszty procesu."