Faktem jest, że małżeństwo Kory i Marka Jackowskiego było pełne zdrad. Było powszechnie wiadomo, że wokalistka utrzymywała długoletni romans z Kamilem Sipowiczem, z którym nawet doczekała się syna, będąc jeszcze żoną Jackowskiego. Co ciekawe, niewielu fanów Maanamu zdaje sobie sprawę, że i Markowi zdarzały się zdrady. Wśród kobiet, które zdobyły serce gitarzysty, znajdowała się między innymi Grażyna Szapołowska.

Reklama

Mieli w latach osiemdziesiątych krótką przygodę - potwierdził jeden z muzyków Maanamu w rozmowie z autorką wydanej niedawno biografii Marka Jackowskiego.

Podobała mu się jej uroda, mimo że generalnie gustował w brunetkach, a nie blondynkach, głos i klasa - możemy przeczytać na kartach książki "Głośniej!" Anny Kamińskiej.

Romans Marka Jackowskiego z Grażyną Szapołowską

Spotkanie Marka z Grażyną miało miejsce podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w ostatnim weekendzie czerwca 1980 roku. W trakcie tego wydarzenia zespół Maanam, wykonując utwór "Boskie Buenos", odniósł ogromny sukces, co przyczyniło się do nagłego wzrostu popularności grupy. Jury festiwalu doceniło Korę i Marka, przyznając ich piosence wyróżnienie i umożliwiając im udział w finale imprezy, czyli koncercie "Mikrofon i Ekran 1980".

Werdykt jury odczytuje aktorka Grażyna Szapołowska, która wpada w oko Markowi - czytamy w najnowszej biografii Jackowskiego.

Autorka biografii Marka Jackowskiego przeprowadziła rozmowy z wszystkimi obecnie żyjącymi członkami zespołu Maanam, a to właśnie oni ujawnili, że znajomość ich przyjaciela z Grażyną Szapołowską nie ograniczała się jedynie do wymiany uprzejmości za kulisami festiwalu w Opolu.

Reklama

Z aktorką Marek poznał się bliżej na początku lat osiemdziesiątych - twierdzi Anna Kamińska.

Podkochiwał się we mnie - zdradziła Grażyna Szapołowska w rozmowie z biografką Jackowskiego.

27-letnia wówczas Grażyna Szapołowska już zdążyła zebrać spore doświadczenie aktorskie, gdy nawiązała romans z Markiem. Mimo że dobrze się znali, decyzję o ujawnieniu tego faktu podjęła dopiero teraz. Aktorka bezpośrednio nie potwierdziła swojego romansu z Markiem. Informację tę przekazali przyjaciele zmarłego przed 10 laty twórcy Maanamu, Annie Kamińskiej.

Znajomi Jackowskiego zgodnie twierdzą, że Marek i Grażyna byli – krótko, ale jednak – parą.

Widzieliśmy ich razem zaledwie kilka miesięcy. To była krótka historia. W przypadku Marka wynikała raczej z ciekawości, nie z wielkiej fascynacji - stwierdził jeden z członków Maanamu w rozmowie z Kamińską.

Biografka Marka twierdzi, że Grażyna Szapołowska zerwała z Jackowskim, bo był... za biedny.

Nie był dla Grażyny dobrą partią, bo nie miał mieszkania, samochodu i wielu innych rzeczy cennych w tamtym czasie (…). Nie mógł jej zapewnić życia na takim poziomie, jakiego oczekiwała - czytamy w książce "Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu".