Aleksandra Kwaśniewska w jednym z ostatnich wywiadów po niedzielnych wyborach zdradziła, że jest bardzo zadowolona z wyników wyborów, frekwencji i licznego udziału kobiet w głosowaniu.

„Czuję się wspaniale. Przede wszystkim jestem bardzo, bardzo, bardzo dumna z Polek i Polaków, za to, jak tłumnie ruszyli do tych wyborów” — mówi Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z serwisem Pomponik.

Reklama

Ola liczy teraz na wielkie zmiany, a przede wszystkim normalizację stosunków, dzięki czemu Polacy mogliby wymieniać poglądy z szacunkiem dla drugiej strony.

Aleksandra Kwaśniewska liczy na czystki w TVP

Córka byłego prezydenta w rozmowie z Pomponikiem odniosła się także do powyborczej przyszłości TVP. Aleksandra Kwaśniewska ma nadzieję na „czystki” w telewizji publicznej.

„[…] myślę, że będą czystki. Nie wyobrażam sobie, żeby w TVP zostali żołnierze PiS-u. Ta propaganda, którą oni proponowali w "Wiadomościach" to było coś tak bez precedensu... to było zło po prostu przez duże "Z". Ja myślę, że te osoby same się spakują i uciekną. Nie zdziwiłabym się, jakby jeszcze jakieś odprawy sowite sobie powypisywali. Na pewno pojawi się dużo nowych osób” – przewiduje Aleksandra Kwaśniewska.

Jednocześnie Kwaśniewska ma nadzieję, że nowa władza nie popełni tych samych błędów.

„Mam nadzieję, że nie będzie takiej pokusy, żeby teraz robić coś podobnego, że skoro TVP robiło takie numery i tak daleko udało się temu rządowi na tym jechać, to będziemy robić trochę mniej, ale jednak to samo. No mam nadzieję, że pokażemy, że jesteśmy ponadto i potrafimy tworzyć telewizję” — mówi Kwaśniewska w rozmowie z Pomponikiem.

Aleksandra Kwaśniewska ostro podsumowała Holecką

Aleksandra Kwaśniewska w ostrych słowach podsumowała gwiazdę TVP, szefową „Wiadomości”. Kwaśniewska oceniła, jakie szanse na utrzymanie pracy w telewizji ma Danuta Holecka.

„Zerowe. Myślę, że ona ma dużo pieniędzy odłożonych na koncie po wypłatach w TVP. Moim zdaniem to są osoby, które nie dostaną pracy w żadnym poważnym medium” — podsumowała.

Kim jest Danuta Holecka?

Danuta Holecka, urodzona w Lidzbarku dziennikarka i prezenterka telewizyjna zwana twarzą TVP. W swojej karierze prowadziła m.in. takie programy jak „Wiadomości”, „Info Serwis”, „Minęła dwudziesta”, „Echa dnia”, czy „Dziennik Regionów”. W 2019 r. została szefową i główną prowadzącą „Wiadomości” TVP1.