Brad Pitt urodził się 18 grudnia 1963 w Shawnee. Zanim trafił na ekrany, pracował m.in. jako kierowca limuzyny i biegał w kostiumie kurczaka. W końcu dwukrotnie sięgnął po Oscara. Ma na swoim koncie równie wiele sukcesów zawodowych, co miłosnych porażek.

Reklama

Brad Pitt dorabiał jako kierowca limuzyny

Miał studiować reklamę i grafikę, ale postawił na aktorstwo. Takich jak on, marzących o wielkiej karierze w Hollywood, są w Ameryce miliony. Podobnie jak większość z nich, Brad Pitt, zanim zaczął grać, musiał dorabiać. Przyszły laureat Oscara pracował jako kierowca limuzyny, rozdawał próbki papierosów, a także reklamował sieć restauracji, ubrany w kostium wielkiego kurczak. Sypiał kątem u koleżanki.

Przełom nastąpił, kiedy Brad Pitt zagrał niesfornego, a przy tym uwodzicielskiego autostopowicza w filmie "Thelma i Louise" u boku Geeny Davis i Susan Sarandon. Potem już poszło z górki. Kinomani doskonale pamiętają jego role seryjnego mordercy w filmie "Kalifornia", romantycznego wampira w "Wywiadzie z wampirem", pełnego rozterek detektywa w "Siedem", sympatycznego złodziejaszka w serii "Ocean’s…".

Reklama

Pierwszy wielki sukces Brata Pitta

Prawdziwe sukcesy w ambitniejszym repertuarze przyniosła aktorowi współpraca z Quentinem Tarantino. Za rolę porucznika "Aldo Apacza" w filmie "Bękarty wojny" Brad Pitt otrzymał wraz z innymi aktorami Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii "wybitny występ zespołu aktorskiego w filmie kinowym", a za kreację kaskadera Cliffa Bootha w komediodramacie "Pewnego razu... w Hollywood" odebrał w 2019 r. swojego pierwszego aktorskiego Oscara w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy". W tej samej kategorii Brad Pitt zdobył za tę rolę także nagrody BAFTA i Złoty Glob. Brad Pitt ma też statuetkę Oscara dla najlepszego producenta za dramat historyczny "Zniewolony".

Brad Pitt i jego kobiety

Równie wiele, co o jego rolach, pisało się o licznych związkach Pitta. Brad spotykał się m.in. z takimi sławami, jak Robin Givens, Christina Applegate, Juliette Lewis, Gwyneth Paltrow, czy Demi Moore. Dwukrotnie żonaty – z Jennifer Aniston, z którą tworzył jedną z ulubionych par światowego show-biznesu i z Angeliną Jolie, z którą stworzył najsłynniejszą parę światowego show-biznesu. Media mówiły o nich "Brangelina", podkreślając, jak zgodny związek oboje stanowią. Niestety, po czasie okazało się, że nie tak zgodny i nie tak idealny, jakby się na pozór wydawało.

Brad Pitt był w związku z Angeliną Jolie od 2005 do 2016 r. Doczekali się trójki przysposobionych dzieci i trójki biologicznych. Wspólnie grali w filmach – "Pan i Pani Smith" – wspólnie podejmowali szereg akcji charytatywnych i społecznych, nie opuszczali jeden drugiego nawet na krok. Kiedy okazało się, że aktorka jest obciążona genetycznie ryzykiem zachorowania na raka piersi, Brad Pitt trwał u jej boku.

Niespodziewanie w 2016 r. Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. "Zrobiłam to dla dobra naszej rodziny" – tłumaczyła enigmatycznie aktorka.

Brad Pitt stosował przemoc wobec Angeliny Jolie?

Po czasie wyszły na jaw rysy na kryształowym dotychczas wizerunku pary. Aktorka oskarżyła Brada Pitta o stosowanie przemocy wobec niej i dzieci. Oliwy do ognia dolały osobliwe życzenia, które miał zamieścić w mediach społecznościowych przybrany syn pary, Pax Jolie-Pitt. "Szczęśliwego Dnia Ojca dla światowej klasy du*ka!! Raz po raz udowadniasz, że jesteś okropną i nikczemną osobą" – cytował słowa Paxa z 2020 r. serwis The Sun.

Brad Pitt przyznał z kolei w wywiadzie dla magazynu "GQ", że nie był idealnym partnerem, a przy tym nadużywał alkoholu i uzależnił się od marihuany, ale też podkreślił że "jest w terapii"

Ostatnio znów o nim głoś o. 60-letni aktor jest podobno bez pamięci zakochany w 33-letniej projektantce biżuterii Ines de Ramon. Jak widać, Brad Pitt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zarówno na ekranie, jak i w życiu prywatnym.