"Długo zastanawiałem się, czy przyjąć propozycję poprowadzenia teleturnieju" - zdradza nam Cezary Pazura. "Nie narzekam na brak propozycji zawodowych. Podobno jestem nawet uważany za aktora z górnej półki. Dlatego nie sądziłem, że taki program jest dla mnie" - dodaje. Zmienił zdanie po obejrzeniu amerykańskiej wersji programu i po rozmowie z Niną Terentiew, dyrektor programową Polsatu.

Reklama

Szukali showmana

Aktor szybko się zorientował, że nie jest to zwykły teleturniej, gdzie prowadzący zadaje pytania uczestnikom, a prawdziwe show. "W Stanach i w innych krajach, gdzie <Strzał w 10> jest realizowany, gospodarz jest zazwyczaj aktorem komediowym lub komikiem" - tłumaczy Cezary. Producenci poszukiwali showmana, który nie tylko poprowadzi program, ale będzie jego gwiazdą. Będzie umiał rozbawić publiczność i podgrzać emocje. Warto dodać, że poza pytaniami wszystkie teksty, które padają w programie, aktor wymyśla sam. Jest to bardzo ważne, ponieważ musi w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić widowni i telewidzom zagadnienie, o które będzie pytał.

Zaskakujące sondaże

Pytania zadawane uczestnikom programu dotyczyć będą naszego codziennego życia - pracy, kontaktów z przyjaciółmi, przyzwyczajeń i stereotypów. Odpowiedzi mogą niektórych zadziwić. "Mam nadzieję, że dzięki nim dowiemy się ciekawych rzeczy o nas samych" - mówi aktor. "Ja już dowiedziałem się czegoś nowego" - dodaje ze śmiechem. Na jednym z próbnych nagrań do programu padło pytanie. Ile procent Polaków wybrałoby się na koncert Dody, gdyby miało bilet za darmo. Pan odpowiedział 90 procent, pani, bardziej rozsądnie, że około 30 procent. Odpowiedź brzmiała: 30 procent! "Byłem zaskoczony, bo myślałem, że to pan jest bliżej prawdy" - przyznaje Cezary. Do każdej odpowiedzi robione są badania opinii publicznej, a uczestnik powinien podać odpowiedź jak najbardziej zbliżoną do wyniku sondażu. Główną nagrodą jest milion złotych, a jeden odcinek może mieć nawet dwóch zwycięzców.

Na poważnie

Ostatnio także głośno jest na temat życia prywatnego Cezarego Pazury. Po rozwodzie z Weroniką Marczuk aktor związał się ze studentką i modelką Edytą Zając. Dzieli ich duża różnica wieku, ale aktor przyznaje, że nie jest to dla niego żaden problem, a związek traktuje bardzo poważnie.

Sobota, Polsat, godz. 17.45, Strzał w 10, program rozrywkowy, 60 min.