Wymyśliła ich Ilona Łepkowska, scenarzystka takich hitów jak "M jak miłość" i "Na dobre i na złe". Nie tylko napisała scenariusz do serialu, ale jest jego producentem. "Oddałam się temu projektowi w całości" - opowiada Ilona. Sama trzymała pieczę nad doborem aktorów, wybrała reżyserów, a nawet szukała odpowiednich miejsc, w których mogłaby powstać serialowa ulica Zaciszna.
Łepkowska nie ukrywa, że nowy serial ma mieć podobną atmosferę i przesłanie do "M jak miłość". Świat w "Barwach szczęścia" jest ciepły, ludzie sympatyczni, a kiedy pojawiają się problemy - zawsze można je rozwiązać z pomocą najbliższych. "Mam nadzieję, że widzowie pokochają nowych bohaterów, a śledząc ich losy, będą mogli powiedzieć: "Ja też tak mam!"" - tłumaczy Ilona.

Reklama

Państwo Walawscy
Marta i Piotr (Katarzyna Zielińska i Piotr Jankowski) to bogate małżeństwo, które wprowadza się do nowoczesnego apartamentu. Ich największym marzeniem jest posiadanie dziecka. Czy im się uda?

Julia Marczak i Paweł Zwoleński

Julia (Marta Nieradkiewicz) jest studentką drugiego roku italianistyki. Romantyczna, pełna wdzięku i szaleńczo zakochana w Pawle (Marcin Hycnar), studencie politechniki. Razem wprowadzają się do domu przy ul. Zacisznej. Ich szczęście może być zmącone przez rodziców Julki, którzy nie wiedzą o tym, że para mieszka razem. Chciałabym, aby moja postać spodobała się widzom i mogła wnieść do ich życia coś dobrego - mówi Marta.

Rodzina Pyrków
Maria i Roman Pyrkowie (Izabela Kuna i Olaf Lubaszenko). Roman pracuje jako ratownik medyczny, ona zajmuje się domem. Poznali się i zakochali w liceum. Po latach wciąż są kochającym się małżeństwem z piątką dzieci (na zdjęciu). Ich sielskie życie psuje nieco teściowa, matka Marii. Wypomina ona zięciowi, że mało zarabia i że jej córka mogła trafić lepiej...

Rodzina Górków
Kaśka Górka (Katarzyna Glinka) i jej rodzice Jadwiga i Stefan (Agnieszka Pilaszewska i Krzysztof Kiersznowski). Kaśka po maturze wyjechała do Londynu, gdzie przeszła prawdziwą szkołę życia. Teraz wróciła do Polski do rodziców. Skrywa pewną tajemnicę...Serial można oglądać w każdy czwartek w TVP2 o godz. 20:00. 4 października zobaczymy 2 odcinek.