Katarzyna Bosacka już nie poprowadzi kolejnych sezonów programu "Wiem co jem" i "Wiem co kupuję", które od lat cieszą się ogromną popularnością w TVN Style. Władze TVN postanowiły bowiem zerwać współpracę z prezenterką. Jak podaje portal Wirtualne Media, umowę rozwiązano ze skutkiem natychmiastowym, a powodem był kontrakt reklamowy, na jaki Bosacka zdecydowała się bez wiedzy szefów stacji.

Reklama

Katarzyna Bosacka została ambasadorką ekologicznych marek OnlyBio i OnlyEco z portfolio firmy Laboratorium Naturella, na co nie miała wymaganej w umowie zgody nadawcy. Kontrakt reklamowy prezenterka podpisała na 3 lata, tymczasem umowa, jaką była związana ze stacją TVN, zakazywała wykorzystywania wizerunku na rzecz innych firm.

Decyzję TVN skomentowała sama prezenterka:

W związku z doniesieniami o zerwaniu ze mną współpracy przez TVN, oświadczam że, tak jak w każdym rozstaniu, przyczyny nigdy nie leżą tylko po jednej stronie. Ze względu na szacunek dla moich widzów oraz 13 lat pracy w TVN, powstrzymam się od dalszych komentarzy. (...) Nie zaprzestanę pracy dziennikarza niezależnego, wspierającego konsumentów i edukację w świecie opanowanym przez wielkie koncerny. Dzisiejsze media dają wiele możliwości dialogu z widzami. Do zobaczenia w innym okienku! - napisała Bosacka w swoim oświadczeniu