Pod rozebranym zdjęciem Kinga Rusin napisała:

Reklama

Rozebrałam się w słusznej sprawie, na łamach Vivy! (ukaże się w przyszłym tygodniu). Chcesz pierwszy zobaczyć więcej? Wejdź na @zielone_serca i przyłącz się!!!

Na profilu akcji Zielone Serca czytamy zaś, iż jest to inicjatywa Kingi Rusin i jej partnera Marka Kujawy, która ma na celu walkę o polską przyrodę:

Polska nam usycha i dusi się w smogu! Ostatnie lata są straszne dla polskiej przyrody!

Jedną tylko „ustawą Szyszki” wycięto w ciągu kilku miesięcy 3 miliony (!!!) drzew (w tym z obszarów chronionych)! Niszczy się parki narodowe, zatruwa powietrze i wodę, zabija dzikie zwierzęta, w tym gatunki chronione! Decyzje rządzących doprowadzają nas na skraj katastrof ekologicznych. Brakuje nam wody pitnej, nie mamy czym oddychać!

Rusin wyjaśnia także, kto ma tworzyć społeczność Zielonych Serc:

To my wszyscy, którym zależy na czystym powietrzu, czystej wodzie, niezatrutym jedzeniu.

Reklama

To my wszyscy, którzy nie zgadzamy się na dewastację przyrody, na wycinanie starych drzew, niszczenie parków narodowych, zabijanie dzikich zwierząt.

Dowiadujemy się także, jaki jest cel tego projektu:

Będziemy razem z Wami: 💚patrzeć na ręce tym, którzy decydują w małych i dużych sprawach związanych ze środowiskiem; 💚nagłaśniać ekologiczne akcje; 💚zbierać dla Was cenne i pożyteczne informacje dotyczące wszelkich aspektów eko życia, weryfikować je, tłumaczyć i dzielić się tą wiedzą; 💚zachęcać do robienia małych eko kroków i podpowiadać jak je robić; 💚naciskać na władze w sprawie dużych eko decyzji służących przyrodzie i wszystkim obywatelom;

Będziemy miejscem, gdzie będą mogły publikować nawet najmniejsze organizacje związane z ochroną przyrody, fundacje i zrzeszenia.

Będziemy publikować też informacje od osób indywidualnych wysyłane do nas na DM.

I wreszcie, będziemy przyznawać Nagrody (Zielone Serca) i anty-nagrody (Czarne Serca). Bo zło nie może być anonimowe. I dobro też nie.

Razem możemy więcej!