W rocznicę powstania w getcie warszawskim, Basia Kurdej-Szatan zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym wypowiedziała się przeciwko takim zjawiskom, jak antysemityzm, faszyzm i nacjonalizm:

Reklama

Nie - dla faszyzmu ! Nie - dla nacjonalizmu ! Nie - antysemitom ! Nie - ksenofobom ! Nie - dla agresji ! Nie - dla dyskryminacji ! Nie - dla podziałów !
75 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Pod wpisem aktorki natychmiast pojawiły się komentarze internautów. Znaczna część z nich oskarżyła Kurdej-Szatan o posługiwanie się pojęciami, których nie rozumie:

to skoro jesteś za równościa wszystkich, to dlaczego jesteś przeciwna nacjonalizmowi? Przyznaj się, że nie znasz znaczenia tego słowa i tyle w temacie.

Skoro taka z niej działaczka społeczna - dlaczego nie wykorzysta swojej znanej a powiedziałabym nawet przepatrzanej już twarzy do kampanii #GermanDeathCamps i nie reaguje gdy Polska jest obrażana za granica i oskarżana o zbrodnie, których się nie dopuściła??? Chyba jednak rzeczywiście powinna się zając tym na czym najbardziej się zna - celebryctwem.

nie dla głupoty Barbara Kurdej-Szatan

Część fanów stanęła jednak w obronie Basi Kurdej-Szatan przytaczając argumenty na to, że nacjonalizm nie jest pozytywnym zjawiskiem. Wkrótce na profilu aktorki wywiązała się zażarta dyskusja na temat nacjonalizmu, faszyzmu i antysemityzmu.

Kiedy jeden z fanów napisał: Bardzo cię lubię, ale chyba nie znasz definicji słowa nacjonalizm. Przykre. Zanim coś napiszesz, a tym bardziej uznasz coś za złe, to sprawdź znaczenie danego słowa. Wstyd, Basiu, aktorka odpowiedziała:

Chyba ty nie znasz. Naprawdę uważasz, ze tylko nasz naród jest najlepszy? Faworyzujesz i wywyższasz nas? A nie powinni być WSZYSCY równi - na całym świecie? Równocześnie szerzysz niechęć do innych narodów! To jest nacjonalizm!!!!! I temu mówię NIE!!!!!!!!!

Zgadzacie się z argumentami Barbary Kurdej-Szatan?