Dorota Wellman zaangażowała się w akcję Kampanii Przeciwko Homofobii "Ramię w ramię po równość". Dziennikarka nagrała specjalny spot, w którym opowiada o parze gejów, z którymi się przyjaźni:

Reklama

Mnie proszę Państwa gówno obchodzi, kto z kim sypia, tylko jakim jest człowiekiem. Czy ktoś jest gejem czy lesbijką nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Jestem otwarta na to, że świat jest różnorodny. Ja mam pięć par przyjaciół. Razem wyjeżdżamy na wakacje, razem obchodzimy święta, razem spędzamy wolne chwile. Jesteśmy sobie bardzo bliscy. Bardzo sobie pomagamy. Pięć par. Cztery pary mieszane, a jedna para jednopłciowa. Nikomu z naszych przyjaciół ani nam nie przeszkadza, że taka para jest w naszym towarzystwie. Akceptujemy tę parę w pełni uważając ich za pełnoprawny związek i za pełnoprawną rodzinę.Mieszkają obok mnie. Jak chcą zostawić koty pod moją opieką to ja nie mam z tym problemu. Szczególnie, że potem to moi chłopcy, moi geje opiekują się moim psem.

Oprócz Doroty Wellman, w akcje Kampanii Przeciwko Homofobii zaangażowali się między innymi Małgorzata Ostrowska, Dariusz Michalczewski, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska, Maryla Rodowicz, Maria Seweryn i Agnieszka Szulim.