Miesiąc temu szefowie telewizyjnej Jedynki podjęli decyzję, że program Agaty Młynarskiej zostaje przesunięty z poprzedzającej "Wiadomości" godziny 18.30 na 16.00. W jego miejsce zaś rozpoczęto emisję popularnej tureckiej telenoweli "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem". Choć TVP zaprzeczała, zdaniem komentatorów takie roszady miały na celu zwiększenie oglądalności "Wiadomości", która od początku roku mocno spada.

Reklama

Niestety dane opublikowane przez wirtualnemedia.pl pokazują, że zamiany w ramówce przyniosły spadek oglądalności wszystkich trzech produkcji.

Najwięcej stracił program Agaty Młynarskiej, bowiem po zmianie godziny emisji utracił połowę swojej widowni. Agata Młynarska nie ma wątpliwości co do tego, kto ponosi odpowiedzialność za tak drastyczny spadek oglądalności "Świat się kręci"

W telewizji linearnej czyli tej, która powoli przechodzi na naszych oczach do historii, jest kilka żelaznych zasad. Po pierwsze - przyzwyczajenie widza jest rzeczą absolutnie świętą. Drugą świętością jest układ ramówki, którego nie zmienia się z dnia na dzień. Dlaczego zatem nie dziwi mnie to, o czym donoszą wirtualne media? - napisała na Facebooku