Zmiany w ramówce TVP1 stacja zapowiedziała w czwartek. Władze Jedynki podjęły decyzję, że emitowany przed "Wiadomościami" program "Świat się kręci", od 4 maja zostanie zastąpiony przez kolejny sezon tureckiej telenoweli "Wspaniałe stulecie". Program Agaty Młynarskiej zostanie zaś przesunięty na godzinę 16.00.

Reklama

Dyrektor stacji Jan Pawlicki, na Twitterze wyjaśnił, że celem tej zmiany nie jest próba ratowania słabnącej oglądalności "Wiadomości":

Wzmacniamy pasmo popołudniowe sprawdzonym formatem "Świat się kręci" o 16:00. Serial "Sułtanka Kosem" o 18:30 pozwoli widzom na oddech przed najważniejszym programem informacyjnym dnia - "Wiadomościami" - napisał.

Agata Młynarska decyzję o przesunięciu emisji "Świat się kręci" z 18.30 na znacznie mniej popularną 16.00 skomentowała wpisem na Facebooku, w którym załączyła piosenkę swojego ojca, Wojciecha Młynarskiego zatytułowaną "Po Krakowskim w noc majową".

Dziś poinformowano nas o tym, że program "Świat się Kręci" od 4 maja zmienia porę emisji na godzinę 16. Pozostawiam to bez komentarza. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć ponownie do rodzinnego archiwum...