Danuta Holecka jest jedną z gospodyń "Wiadomości". Pracuje w tym programie od 2010 roku, a od 2019 roku pełni również funkcję szefowej serwisu. Po pojawieniu się informacji o jej planowanym odejściu, internauci postanowili stworzyć wyjątkowe wydarzenie.

Reklama

W odpowiedzi na te doniesienia utworzyli specjalne wydarzenie na Facebooku o nazwie "Wielkie Narodowe Oglądanie Ostatnich Wiadomości z Danutą Holecką". Udział w nim zadeklarowało już ponad 100 tysięcy osób.

Tak internauci chcą pożegnać Danutę Holecką

Szanowni Państwo, to straszne - Niekwestionowana Królowa Polskiego Kineskopu odchodzi! Bądźmy z Nią w trakcie jej ostatniego występu! Bijmy rekord oglądalności dla Danuty! #DanutaNieOdchodź!
PS. Data może się jeszcze zmienić, Szanowni Państwo, obiecujemy, że będziemy trzymać Rękę na Pulsie! - napisano na Facebooku.

Zaznaczono, że data może ulec zmianie, bo wszystkie informacje na temat odejścia Holeckiej z "Wiadomości" są nieoficjalne. Obecnie jednak wydarzenie planowane jest na wtorek 12 grudnia i ma rozpocząć się o godzinie 19:30. Warto dodać, że sama zainteresowana w rozmowie z portalem "Onet.pl" jednoznacznie zaprzeczyła informacjom o planowanym odejściu.

Jako pierwszy informację o odejściu Danuty Holeckiej podał serwis "naTemat.pl."

Reklama

Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości" TVP i jedna z głównych twarzy sztandarowego programu informacyjnego TVP, odchodzi. Taką informację otrzymaliśmy z dwóch niezależnych, anonimowych źródeł w TVP - przekazał portal.

Dokumenty zostały już podpisane. Ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron z rocznym okresem wypowiedzenia - powiedział anonimowy informator w rozmowie z portalem "naTemat.pl".

Danuta Holecka od wielu lat pracuje w TVP. Długo była dziennikarką "Wiadomości" i prowadziła pojedyncze serwisy. Awans nastąpił najpierw w 2016 roku, kiedy z TVP Info i TVP 3 po latach wróciła do TVP jako prezenterka głównego wydania "Wiadomości" a potem w 2018 roku, kiedy otrzymała mianowanie do Komisji Etyki TVP. Rok później została szefową "Wiadomości".