Reklama

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego Magda Gessler już teraz podzieliła się z fanami specjalnym świątecznym menu oferowanym nie tylko w jednej ze swoich warszawskich restauracji, ale również w tej w Łodzi. W propozycji jednego z lokali znajdują się między innymi klasyczne pierogi z kapustą i grzybami, bigos oraz sernik. Ile trzeba za nie zapłacić?

Magda Gessler jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich restauratorek. Przez lata udziela wsparcia właścicielom restauracji borykających się z trudnościami, zawsze skupiając się na krytycznej ocenie poziomu podawanych w nich potraw. Jej zdolność do otwartego wyrażania opinii na temat innych restauracji przyciąga zainteresowanie Polaków, szczególnie w kontekście jej własnych lokali.

Magda Gessler od dłuższego czasu cieszy się ogromną popularnością jako znana restauratorka, zwłaszcza w okresach poprzedzających najważniejsze polskie święta. Restauracje sygnowane jej nazwiskiem co roku oferują klientom specjalne menu świąteczne, a informacje na ich temat często są dostępne w sieci, umożliwiając sprawdzenie cen przygotowanych potraw.

Ile kosztuje świąteczne menu Magdy Gessler w restauracji "Słodki Słony Familia"?

W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Magda Gessler podzieliła się tegorocznym świątecznym menu restauracji "Słodki Słony Familia", której jest właścicielką. Na facebookowym profilu restauracji udostępniono spis dań wraz z cenami. Lokal, znany między innymi ze swoich wyrobów cukierniczych, oferuje szeroką gamę tradycyjnych ciast w ofercie świątecznej.

W menu znalazły się między innymi: makowiec i sernik. Makowiec jest jednym z najdroższych ciast, ponieważ kosztuje aż 170 złotych. Torty, takie jak piernikowy czy makowy, są wycenione na 300 złotych każdy. Sernik i piernik świąteczny można zamówić za 105 złotych.

Oprócz słodkości oferta obejmuje także dania wytrawne, takie jak czerwony barszcz za 60 zł, pierogi z kapustą i grzybami za 48 zł, sałatkę jarzynową za 55 zł oraz bigos za 80 zł. W kategorii ryb restauracja oferuje śledzie za 65 zł i rybę po grecku za 85 zł.

Ile kosztuje oferta świąteczna w restauracji Magdy Gessler "Polka" w Łodzi?

Inne restauracje Magdy Gessler, takie jak "Polka" w Łodzi, również przedstawiły swoje świąteczne menu, uwzględniając przy tym gramaturę potraw. Menu to obejmuje tradycyjne przystawki, dania główne, desery i opcje wegetariańskie. Ceny wahają się w zależności od rodzaju potrawy.

Za 350 ml barszczu z uszkami trzeba zapłacić 26 zł, za150 g śledzia w oleju z cebulką - 30 złotych, za 150 g dorsza po grecku - 42 zł, a za kilogram pierogów z kapustą i grzybami - 92 złote. Tyle samo kosztuje kilogram uszek z kapustą i grzybami. Restauracja "Polka" oferuje również ciasta, takie jak makowiec o wadze 1,4 kg za 150 zł. Oprócz tego kilogram sernika krakowskiego kosztuje 90 złotych. Tyle samo trzeba zapłacić za kilogram szarlotki.