TVN oczekiwał na podjęcie decyzji w sprawie koncesji przez ponad 11 miesięcy. Termin ważności dotychczasowej miał wygasnąć w połowie kwietnia 2024 roku, a wniosek o jej przedłużenie dla TVN, TVN International oraz TVN Turbo na kolejne 10 lat został złożony pod koniec 2022 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopiero teraz zajęła się tą sprawą.

Reklama

Temat przedłużenia koncesji dla stacji TVN powracał jak bumerang przez wiele miesięcy. Dopiero w czwartek, 9 listopada, podjęto jednogłośną decyzję w tej sprawie. Wszyscy członkowie rady poparli przedłużenie koncesji. To oznacza, że pracownicy TVN i widzowie mogą teraz być spokojni, ponieważ stacja ma zapewnione prawo do nadawania przez kolejne 10 lat.

Nie zdążyłem dopytać, dlaczego przez tyle miesięcy członkowie rady i przewodniczący stwarzali problemy, a na koniec wszystko poszło bardzo gładko, ale myślę, że odpowiedź mogłaby być ciekawa - skomentował prof. Tadeusz Kowalski z KRRiT w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Reklama

Przedłużenie koncesji obejmuje nie tylko główną stację TVN, ale także kanały TVN International i TVN Turbo.

Reklama

Monika Olejnik zadowolona z decyzji KRRiT

Monika Olejnik także jest zadowolona z decyzji KRRiT. Jedna z czołowych postaci stacji opublikowała obszerny wpis na Instagramie, w którym wspomniała o widzach i kolegach z pracy. Podziękowała także widzom.

Mamy koncesje! KRRiT podjęła uchwały o przyznaniu spółce TVN koncesji na kolejny okres 10 lat dla programów: #TVN #TVNInternational #TVNTurbo. Wielkie Dzięki dla wszystkich WIDZÓW #dziękujemy #media #demokracja #przyszłość. W takich sytuacjach zawsze #pamietam i przypominam - kiedy widzę #emocje wyniki oglądalności i nasze oraz WASZE #sukcesy wiem, że za liczbami i sukcesami stoją #ludzie. Telewizja - to LUDZIE, ich #wrażliwość #pasja #talent ambitna i odpowiedzialna #praca. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM #szacunek. Konsekwentnie, ambitną pracą, odpowiedzialnie współtworzymy więcej niż telewizję - współtworzymy demokracje! Jestem pod wrażeniem DZIENNIKARZY @tvn24.pl @faktytvn i „Superwizjera” - często ryzykują, żeby pokazać prawdę! - czytamy.

Olejnik w swoim wpisie podkreśliła, że jej zdaniem dziennikarze stacji współtworzą coś więcej niż tylko telewizję - współtworzą demokrację. Na zakończenie wspomniała również o zaangażowaniu pracowników redakcji, TVN24, "Faktów" i "Superwizjera", którzy "często podejmują ryzyko, aby pokazać prawdę".

Prowadząca "Kropki nad i" urozmaiciła swój wpis serią zdjęć z innymi gwiazdami stacji. W galerii znalazły się selfie między innymi z Anitą Werner i Kubą Wojewódzkim.