Andrzej Zieliński ukończył w 1986 roku Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest cenionym aktorem teatralnym. Grał w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie
i warszawskim Ateneum. Od 2001 r. występuje na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie

Reklama

Lista zawodowych sukcesów Andrzeja Zielińskiego jest długa. Ostatnio zagrał np. w serialach "Emigracja XD", "Warszawianka" i "Tajemnica zawodowa". Znany jest też z takich produkcji jak "Blondynka", "O mnie się nie martw", "W rytmie serca" czy "Volta".

Andrzej Zieliński o narzeczonej

2 stycznia br. Andrzej Zieliński zamieściła na Instagramie swoje zdjęcie zrobione w kuchni. Stoi ubrany w fartuch z napisem: Fajne ciacho, ale już polizane i zaklepane. W poście napisał: Od nowego roku, nowe pomysły. Będzie się działo! (przynajmniej w kuchni). Fartuszek w prezencie od Narzeczonej. Chyba ma w tym jakiś swój interes, bo patrzy do garów nieustannie. Smaczności Wam życzę. Jego serce jest więc zajęte, ale kim jest narzeczona, nie wiadomo.

Czego jeszcze można dowiedzieć się o aktorze z jego Instagrama? Uwielbia m.in. spacery i kibicuje rozgrywkom rugby i krykieta.

Romanse Andrzeja Zielińskiego

Pod koniec XX wieku mówiło się, że jest związany z Małgorzatą Kożuchowską. Podobno planowali wspólną przyszłość, ale ta relacja się rozpadła. Ich ścieżki zawodowe jednak nadal się przecinają. Plotkowano również, że Andrzej Zieliński miał romans z reżyserką Agnieszką Glińską, ale ogłosił, że ich relacje są czysto przyjacielskie.

Raz na jakiś czas w mediach pojawiają się spekulacje na temat prywatnego życia aktora. Andrzej Zieliński jednak ich nie komentuje. Stawia na rozpoznawalność, którą daje mu jego praca. Na premierach filmowych i branżowych eventach aktor przychodzi zazwyczaj sam.