Nieustannie trwają rozmowy na temat "Pandora Gate". Od kilku dni media donoszą o sprawie Stuarta B., który jest powiązany z tą głośną aferą. Warto przypomnieć, że w miniony piątek Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna, ogłosił, że wydano postanowienie o postawieniu youtuberowi zarzutów związanych z czynami o charakterze pedofilskim i dostarczaniem alkoholu małoletnim. Dodatkowo wystosowano wniosek o tymczasowe aresztowanie Stuarta B. Wkrótce po tym, polska policja ogłosiła, że poszukiwany listem gończym youtuber został zatrzymany na obszarze Wielkiej Brytanii.

Reklama

Nowe informacje dotyczące Stuarta B.

W poniedziałek pojawiły się nowe informacje dotyczące zatrzymania Stuarta B. przez brytyjską policję. Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna, udzielił wywiadu agencji PAP, w którym opowiedział o szczegółach postępowania prowadzonego na polecenie Prokuratora Generalnego w związku z youtuberami. Banna potwierdził, że śledztwo jest w toku, a śledczy podejmują działania w celu zebrania dowodów i przesłuchują kolejnych świadków.Dodał również, że materiały prasowe i treści publikowane w mediach społecznościowych, w tym na YouTube, są analizowane w kontekście sprawy.

Areszt dla Stuarta B.

Według relacji PAP, Stuart B. został oskarżony o seksualne wykorzystywanie osób poniżej 15. roku życia oraz podawania alkoholu małoletnim. Podkreślono również, że wydano list gończy za youtuberem, a sąd na wniosek prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt dla Stuarta B. Banna podkreślił, że zdaniem sądu zgromadzone dowody wskazują na "duże prawdopodobieństwo" winy Stuarta B. Ponadto rzecznik prokuratury w Warszawie dodał, że wniosek o ekstradycję Stuarta B. został już złożony do brytyjskich władz.

Nakaz aresztowania z wnioskiem o wydanie podejrzanego polskiemu wymiarowi sprawiedliwości został już przekazany władzom brytyjskim - poinformował w rozmowie z PAP Szymon Banna.

Można więc przypuszczać, iż Stuarta B. wkrótce zostanie przewieziony do Polski. Warto przypomnieć, że krótko po doniesieniach o jego zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii, Stuu opublikował w sieci film, w którym miał tłumaczyć się w kwestii ostatniego skandalu.