17 października 2022 r. Jerzy Stuhr spowodował zdarzenie drogowe, mając 0,7 promila alkoholu we krwi. Za swój czyn został już dwukrotnie skazany przez sąd pierwszej instancji, lecz prokuratora wniosła w jego sprawie apelację.

Maciej Stuhr w rozmowie z "Polityką" odniósł się do tego zdarzenia.

Reklama

Nienawidzę, że mój stary wsiadł za kółko po kielichu, ale kocham, że mnie tyle nauczył i w dużym stopniu ukształtował. Atakując ojca, atakowałbym samego siebie - powiedział.

Co o stanie zdrowia ojca mówi Maciej Stuhr?

Wypowiedział się także na temat stanu zdrowia ojca i jego kondycji.

Dziś jest już starszym i bardzo schorowanym panem, który po wielu latach zawodowej szarpaniny, osiadł w domu i to jest trudne i dla niego, i dla rodziny - wyznał.

To nie pierwszy raz, gdy Maciej Stuhr publicznie komentuje jazdę ojca po alkoholu. Wspomniał o tym podczas gali Orły 2023.

Znam aktora, który znakomicie podłożył kiedyś głos pod osiołka. Państwo się domyślają, o kim mowa. Można powiedzieć: najsłynniejsze 07 w historii polskiego kina od czasów porucznika Borewicza. Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii Osioł Roku? - powiedział nawiązując do dubbingowej roli ojca, czyli osła z filmu "Shrek".