Elton John walczy z AIDS, chorobą, która odebrała mu wiele bliskich osób, już od 20 lat. Powołał wówczas Elton John AIDS Foundation, która zbiera fundusze na walkę z epidemią tej choroby. Również dochód z książki "LOVE IS THE CURE: Ending the Global AIDS Epidemic" (Miłość jest lekarstwem: koniec z globalną epidemią AIDS) ma zostać przekazany na ten szczytny cel.

Reklama

W opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu wydawnictwo Hodder & Stoughton obiecuje, że książka będzie stanowić "bardzo osobiste wspomnienia Eltona Johna, wśród nich również opis bólu po utracie bliskich przyjaciół".

Obok tak znanych gwiazd jak Mercury, Elton John przywołuje także postać Ryana White'a, amerykańskiego ucznia, któremu z powodu choroby zabroniono chodzić do szkoły. Według doniesień mediów Elton John miał być przy 18-latku w chwili jego śmierci w szpitalu w 1990 roku.

- To choroba, którą trzeba zwalczyć nie jakimś cudownym lekiem, ale zmienianiem serc i umysłów, wspólnym wysiłkiem całego społeczeństwa, żeby przełamywać dzielące nad różnice i budować mosty współczucia - powiedział Elton John.

- Pisząc tę książkę cały czas zadawałem sobie pytanie - dlaczego w sprawie AIDS nie robimy więcej? - dodał muzyk.

Książka ma trafić do księgarni w lipcu 2012 roku. Premiera zbiegnie się z XIX Międzynarodową Konferencją nt. AIDS, która w tym czasie odbędzie się w Waszyngtonie.