Zgadnij, ile wynosi emerytura wielkiego polskiego aktora?

| Aktualizacja:

Polscy emeryci nie mają łatwo. Wielu z nich boryka się problemami finansowymi, bo wysokość świadczeń zazwyczaj nie przyprawia o zawrót głowy. Jednak informacja o sytuacji wspaniałego polskiego aktora naprawdę szokuje.

wróć do artykułu
  • ~60 l.
    (2017-05-12 00:57)
    Jeżeli ktokolwiek ( także aktor ) NIE pracuje na stałym etacie, tylko dorywczo ( film, kabarety, co jakiś czas w teatrze na etacie ) to NIE ma co się dziwić iż NIE ma z czego obliczać wysoką emeryturę. BARDZO lubię p. Janka, ale ILE i JAK długie miał PRZERWY w przeciągu tych 50 lat pracy zawodowej. Przyjaciółka jest malarką i NIGDY nie otrzyma emerytury, ponieważ NIGDY nie pracowała i nie pracuje na stałym etacie, TYLKO tzw. WOLNY ZAWÓD.
  • ~EDWIN
    (2013-08-19 09:31)
    Niedobrze mi od tego co tu czytam . Wszyscy tak bronią pana Janka . Moja babcia harowała całe życie i ma 750 zł . Trzeba było odkładać przez całe życie na emeryturkę Pan na pewno miał z czego ona nie .
  • ~Gabi
    (2011-11-10 20:16)
    panie Kobuszewski ku chwale ojczyzny taka emerytura Tuski i tak łaskawy ze takie mamay bo maja byc miejsze bo kryzys podatkowy zżera takie żądy
  • ~wert
    (2011-11-07 19:12)
    Gnojki, jak nie wicie kto to Jan Kłobuszewski i jakie są Jego zasługi dla kultury polskiej, to nie ważcie się wpisywać swoich idiotycznych "przemyśleń" na forum czytanym również przez poważnych ludzi.
  • ~arrabas
    (2011-11-06 14:17)
    Ten blog to jedno wielkie bagno,żółć i zawiść wylewa się z tych ludzi,nawet nie ma z kim dyskutować.
  • ~jedlina kos
    (2011-11-06 14:03)
    do Jaro111.Palancie,aktorstwo to wolny zawód,oni pracują na umowę o dzieło .
  • ~jedlina kos
    (2011-11-06 13:59)
    Co tam jakiś p.Kobuszewski,ważne że nasi mają dobre np.Jaruzelski,Kiszczak i cała reszta komunistycznych zbirów i ich pachołkowie,ot i cała III RP,jego Tuskowatość nie da im krzywdy zrobić,zagrożeniem był rząd Olszewskiego obalony w czerwcu 92 przez Wałęsę ,Pawlaka,Tuska i in. i Kaczyńskiego 2005-07.
  • ~Gustlik
    (2011-11-05 07:53)
    PANIE KOBUSZEWSKI A MOŻE TAK PRZEŚLEDZIMY PAŃSKĄ KARIERĘ URODZIŁ SIĘ PAN W KWIETNIU 1934 ROKU, PWST UKOŃCZYŁ PAN W 1956 ROKU TO JEST W WIEKU 22 LAT I W CZASIE DZIAŁAŃ WOJENNYCH. SKORO TAK PAN PRACOWAŁ JAK SIĘ UCZYŁ TO SIĘ NIE DZIWIĘ. MOIM ZDANIEM NALEŻAŁOBY TYTUŁY LUDZI Z OKRESÓW WOJENNYCH I POWOJENNYCH ZWERYFIKOWAĆ OD RAZU UBYŁOBY PROFESORÓW, DOKTORÓW I TAKICH JAK PAN. CZYŻ NIE PRAWDA? A granie głupa nie jest wcale takie trudne.
  • ~Jaro111
    (2011-11-05 06:51)
    Tak mala emwrytura ale jak sie nie odprowadzala skladek tylko umowy zlecenia i inne kombinacje to mala emeryturka.wszyscy wspolczuja ale nikt nie mowi jak Oni aktorzy zyli przy super zarobkach mogl odkladac a nie zyc na maxa a pozatym 1200 to nie malo mniej maja ludzie ktorzy tyrali po 50 lat a nie jak jacys aktorzyny co On osiagnal ze nazywa sie go gwiazda.
  • ~gość
    (2011-11-05 06:46)
    Oczywiście, ja nie mam co prawda takich zasług jak ten bardzo ceniony p. Jan Kobuszewski, lecz wielu ma takie emerytura i tez dla wielu marzy się taka emerytura - mają znacznie mniejszą.
  • ~mający wszystkie partie w d....e
    (2011-11-05 06:29)
    dlaczego wszyscy czepiaja sie agenta Tomka.
    -- Tomek ma tylko 3 tys.emerytury i pensje posła ale z emerytury zrezygnował -- ale generał Rapacki w rządzie ma 10 tys emerytury + pensję ministra
    -- poseł Żelichowski ma 5,5 tys + pensja posła
    -- Niesiołowsli 5 tys + posła pensja
    --to samo Seszińska-Katarasinska, Łybacka,Zych,
  • ~edo
    (2011-11-05 06:23)
    emerytury w marcu też będą oszukane jak co roku. Nawet tera mówią że inflacja wynosi 2,6, a tak naprawdę 4,5. Bo przecież jest nowy prezes GUS-u .Tamten był za dobry i dzialał przeciw rządowi.
  • ~podziękujcie Polacy,że tak wspaniały
    (2011-11-05 01:40)
    człowiek was wspaniałym artyzmem,ujmującym wdziękiem i mądrością wychowywał.
  • ~do ali
    (2011-11-05 01:34)
    tak ,SPAM jest instytucją pilnującą praw wykonawczych aktorów ale wspieraich lepiej SAWP i STOART ale w wypadku aktorów kokosy to nia są !!!
  • ~Chatki jak Pan Bóg da pootwieramy
    (2011-11-05 01:28)
    może i w kwietniu i w tym momencie zapominamy o emeryturze !!!
    To prawda,że to NASZE I JEDNAK ZAWSZE UKOCHANE PAŃSTWO z Pana Jana i innych artystów (przy 50 % kosztach uzysku) wyssało OLBRZYMIE pieniądze ale olejmy to !!!
  • ~ostr.. w.... od połowy czerwca i głowa
    (2011-11-05 01:16)
    do góry.
  • ~keno
    (2011-11-05 01:12)
    Młodzi dziś powinni wziąć taką sytuację na poważnie, bo ich lepsze czasy na starość są pod znakiem zapytania.
  • ~Jasiu powiedz panu
    (2011-11-05 01:06)
    A nie lepiej było kontynuować warsztat hydraulika z uczniem Jasiem ?
  • ~Inspicjent
    (2011-11-04 21:33)
    Panie Janeczku Kochany!
    Co tam niska emerytura!
    Wazne, ze zawsze byl Pan wysokim czarujacym mezczyzna i uprawial Pan zawsze aktorstwo wysokiego lotu!!!

    A teraz - w tej naszej "nowej socjalistycznej rzeczywistosci z tak zwana ludzka twarza", o ktora przez wszystkie lata "komuny" walczylismy, a dzieki panu czynilismy to z usmiechem na ustach - moge Panu podsunac taki nowy pastisz kabaretowy!
    Niech Pan sobie przypomni dawne czasy, kiedy lezal Pan na proscenium i spiewal nam Pan piosenke: "Z poslankiem, z poslankiem - Panowie wy slubu nie bierzcie!"

    Slowa byly troche inne, ale przeciez trzeba isc z duchem czasu!!!
  • ~ala
    (2011-11-04 21:13)
    Słabo ale przynajmniej są tantiemy