Inne
Reklama
Inne

Petra za kilka dni skończy 30 lat. Ta okrągła rocznica to doskonały moment, by zawitać na naszych łamach. Piękna blondynka urodziła się w Karvinie na północy Czech. Choć jej dzieciństwo przypada na rządy komunistów, Petra nie wspomina tego czasu źle:
"Nie mieliśmy wiele, ale moi rodzice to naprawdę cudowni ludzie, którzy dali mi wszystko, co tylko mogli" - pisze na swojej stronie.

Moda interesowała Nemcovą od najmłodszych lat. Początkowo jednak fascynowało ją ubieranie, a nie noszenie pięknych ubrań. Jako dziewczynka ubierała swoich znajomych, a i dla siebie szykowała interesujące kreacje. Piękna Czeszka była bardzo nieśmiała, dlatego nawet przez myśl jej nie przeszło, że mogłaby zostać modelką:
"Pewnego dnia mój najlepszy przyjaciel zaprowadził mnie do jednej z czeskich agencji. Pierwsze zdjęcia robił mi nasz miejscowy fotograf, ten sam, który fotografował wszystkich do dokumentów. Jeden z kostiumów do sesji zaprojektowałam sama."

Zwrotem w jej karierze była wygrana w konkursie Elite Look. Choć drzwi mody stały dla niej otworem, Petra najpierw skończyła szkołę.

Dzisiaj jest jedną najlepiej zarabiających modelek. Współpracuje z domami mody Armani i Valentino, a także promuje swoim idealnym ciałem bieliznę La Senza.