W 2011 roku filmy z serii "Listy do M." zdobyły ogromne uznanie wśród widzów. Krytycy byli pozytywnie zaskoczeni pierwszą polską komedią romantyczną utrzymaną w świątecznym klimacie. Po pozytywnych recenzjach i imponującej frekwencji kinowej, przekraczającej 2,5 miliona, twórcy zdecydowali się na kontynuację serii. Premiera piątej odsłony "Listów do M." miała miejsce w ubiegłym roku.

Reklama

W pierwszych dwóch filmach kultowej już serii skupiono się na wątku związanym z postacią prezentera radiowego Mikołaja. Grany przez Macieja Stuhra bohater próbuje wyznać miłość kobiecie, w którą wcieliła się Roma Gąsiorowska. Nieocenionym wsparciem w zamiarach ojca staje się rezolutny syn radiowca, Kostek, zagrany przez Jakuba Jankiewicza. Gdy pojawił się na planie, miał zaledwie 8 lat.

Jakub Jankiewicz jako Kostek. Jak trafił do "Listów do M."?

Aktor urodził się w 2003 roku w Warszawie.

To nie był pierwszy występ aktorski Kuby. Rok wcześniej zagrał rolę w serialu obyczajowym "Chichot losu" na antenie TVP. Potem trafił na plan telenoweli "Prosto w serce" z udziałem Anny Muchy i Filipa Bobka.

Popularność postaci Kostka w "Listach do M." zaowocowała udziałem w serialu "M jak miłość", gdzie przez 6 lat wcielał się w Antka, przyjaciela Mateusza Mostowiaka. W ostatnich latach zagrał między innymi w "Ojcu Mateuszu" i "Na dobre i na złe". Po kilku latach epizodycznych ról kilka miesięcy temu dołączył do stałej obsady obecnie emitowanego serialu "Korona Królów. Jagiellonowie".

Reklama

Co dziś robi i jak wygląda Jakub Jankiewicz?

Zafascynowany aktorstwem od najmłodszych lat, Kuba Jankiewicz zdecydował się na studia aktorskie. Zdał egzaminy wstępne na Akademię Teatralną w Warszawie i to tam studiuje już od dwóch lat.

Obecnie aktor ma 20 lat i prężnie prowadzi konta w mediach społecznościowych. Regularnie udostępnia zdjęcia na swoim profilu na Instagramie, gdzie śledzi go prawie 15 tysięcy obserwujących.

Na najnowszych fotografiach widać, że Kuba zdecydował się na zmianę fryzury, rezygnując z charakterystycznych kędzierzawych włosów na rzecz krótszej i bardziej wygodnej stylizacji.

Warto dodać, że Jakub Jankiewicz jest miłośnikiem sportu. Jeździ na łyżwach i na snowboardzie. Poza tym składa origami, układa kostki Rubika, rysuje, tańczy, śpiewa i gra na saksofonie. Jednym słowem to człowiek orkiestra.