Do redakcji TVP Info przechodzą Patryk Kaźmierczak i Magdalena Fusiek - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Pełnić będą role wydawcy i szefa redaktorów.

Nowi redaktorzy TVP Info

Patryk Kaźmierczak z TVN związany był przez 19 lat. Współtworzył m.in. takie programy, jak "Fakty po Południu", "Wstajesz i Wiesz TVN24" i "Teleserwis". Magdalena Fusiek w TVN pracowała 17 lat, m.in. w programie "Prosto z Polski".

- Przeszedłem ze stanowiska starszy redaktor TVN24 na stanowisko wydawcy TVP Info. Moja koleżanka ze stanowiska starszy redaktor/reporter na szefa sekcji redaktorów i scrolla — przekazał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Patryk Kaźmierczak.

Reklama

Kaźmierczak i Fusiek dołączą tym samym do grona koleżanek z kolegów z byłej już pracy. W programie "19:30" pracuje już Joanna Dunikowska-Paź i Zbigniew Łuczyński, oboje wcześniej również związani z TVN. W nowym programie informacyjnym TVP występują jako prowadzący wydania. Z kolei kierownikiem "19.30" jest obecnie Paweł Płuska, wieloletni reporter "Faktów" TVN.

Jak podały Wirtualnemedia.pl, błyskawiczne transfery z TVN do TVP były możliwe dzięki temu, że dziennikarze zostali zwolnieni z zakazu konkurencji.

Nowe władze TVP "dają szansę"

Pomimo licznych transferów w nowym TVP Info wciąż pozostało sporo osób z dawnego rozdania. Nie wszystkim się to podoba. Wczoraj Dziennik.pl informował o fali ostrej krytyki, jaka wylała się w sieci po tym, gdy dotychczasowa pracownica TVP Info Elżbieta Żywioł zadebiutowała na antenie stacji jako prowadząca.

" Na antenie TVP info pozostawiono propagandystkę Elżbietę Żywioł, która przez lata szczuła na opozycję; To plucie w twarz prawdziwym dziennikarzom; Należy ją usunąć" – pisali internauci w mediach społecznościowych.

Jak się okazuje, nowe władze TVP postanowiły "dać szansę" starym pracownikom.

- TVP Info to bardzo liczny zespół, około 150 osób. Tam rzeczywiście wśród wydawców czy innych pracowników niepojawiających się na antenie część pracowała w ostatnich latach w TVP Info. Kilka dni temu na spotkaniu powiedziałem, że dajemy im szansę. Wyraźnie wskazałem też, że wiem, co działo się w stacji w ostatnich latach — tłumaczył w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Grzegorz Sajór, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.