Alicja Kukuła zadebiutowała we wtorkowym wydaniu "Wiadomości" jako autorka materiałów. Do tej pory pracowała w TVP na stanowisku researcherki. Ponad trzy lata dała się poznać jako autorka kontrowersyjnego materiału.

Z czego zasłynęła Alicja Kukuła, nowa reporterka "Wiadomości" TVP?

We wtorek 28 listopada Alicja Kukuła przygotowała do "Wiadomości" krótki przegląd informacji z zagranicy. Kukuła z TVP związana jest od kilku lat, ale dotąd zajmowała się głównie researchem. W czerwcu 2020 r. wraz z Kingą Kwiecień przygotowała materiał, którego bohaterem był fikcyjny projektant mody Christian Paul.

22 czerwca 2022 r. w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP amerykański "ekspert" niezwykle pochlebnie ocenił styl Agaty Kornhauser-Dudy. Porównał pierwszą damę do żony amerykańskiego prezydenta i znanej modelki.

Reklama

"W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem" — mówił Christian Paul w "Wiadomościach".

Internauci szybko zauważyli, że projektant o takim imieniu i nazwisku tak naprawdę nie istnieje. Jedyny Christian Paul, projektant, jakiego udało im się wytropić, był mężczyzna z biogramem na Instagramie, w którym miał wpisane "projektant, przedsiębiorca i pisarz", a jego profil obserwowały wówczas…63 osoby.

Kolejną wpadkę panie Alicja Kukuła i Kinga Kwiecień zaliczyły również w 2020 r., kiedy to materiał o Gwieździe Betlejemskiej i Trzech Królach zilustrowały kadrami z komedii "Żywot Briana". Jak kinomani i wielbiciele Monty Pythona doskonale wiedzą, historia ta pokazana jest w filmie w dość kontrowersyjnej, a już na pewno dalekiej od powszechnie obowiązującej, formie.

Fikcyjny projektant mody zachwalał w "Wiadomościach" TVP styl pani prezydentowej / YouTube