Niedawno informowaliśmy, że z TVP Info i "Wiadomości" odchodzi Bartłomiej Graczak. Jak wynika z informacji "Presserwisu", z pracą w TVP żegna się także Damian Diaz.

Damian Diaz zmienia TVP na NBP?

Pierwsze pogłoski o odejściu reportera z pracy pojawiły się na platformie X (dawniej Twitter), po tym, jak media obiegła wieść o złożeniu rezygnacji przez Bartłomieja Graczaka. "Słyszę, że to nie jedyne odejście" – napisał Marcin Dobski z serwisu Salon24.pl, po czym dodał: "Chodzi o Diaza".

"Presserwis" tę informację nieoficjalnie potwierdził w TVP. Z ustaleń wynika również, że reporter TVP ma przejść do Narodowego Banku Polskiego.

Reklama
Reklama

Damian Diaz nie komentuje jak na razie tych doniesień. - Proszę kontaktować się z zainteresowanymi instytucjami, jeśli są ku temu podstawy – odpowiedział na pytanie "Presserwisu".

Damian Diaz od 2016 r. jest reporterem "Wiadomości" TVP, wcześniej pracował m.in. w "Gazecie Krakowskiej" i TVN CNBC. W 2022 r. Diaz otrzymał tytuł Dziennikarza Ekonomicznego 2022 roku w Konkursie im. Władysława Grabskiego, który organizowany jest przez NBP. W uzasadnieniu czytamy, że Kapituła Konkursu wyróżniła Diaza za "nielękanie się prawdy, ale także doskonały warsztat dziennikarski, w tym umiejętne przedstawianie w interesujący sposób trudnych kwestii gospodarczych".