Hura! Hura! Hura! Hura! Udało się! Od wczoraj jestem w posiadaniu Kryształowej Kuli w międzynarodowym "Tańcu z zirkami”. Ciężko jest określić to, co czuje słowami, ale takie chwile mogłyby trwać zawsze" - napisał Marcin na swoim blogu internetowym zaraz po zwycięstwie w ukraińskiej edycji "Tańca z gwiazdami”. Jego brat bliźniak tydzień później tańczył w finale show "Gwiazdy tańczą na lodzie”. Mroczkowie triumfowali! Nie są już tylko bliźniakami z "M jak miłość”- są gwiazdami i showmanami.

Bliźniaki z serialu

Jako pierwsza potencjał Marcina i Rafała dostrzegła Ilona Łepkowska, autorka scenariusza i pomysłodawczyni "M jak miłość”. Siedem lat temu, kiedy kompletowała obsadę serialu od razu wypatrzyła bliźniaków z Siedlec. Co ciekawe, ich serialowe życie układa się podobnie do prawdziwego. Grany przez Marcina Piotrek Zduński jest odpowiedzialnym mężem Kingi (Kasia Chichopek), a Paweł, grany przez Rafała wciąż poszukującym miłości lekkoduchem. W życiu prywatnym Marcin jest od kilku lat związany z modelką i prezenterką Agnieszką Popielewicz, a Rafał po głośnym romansie z partnerką z "Tańca z gwiazdami”, Anetą Piotrowską cały czas szuka swojej drugiej połówki. O czym donoszą kolorowe gazety...

Wykorzystać sławę

Braciom nie wystarczyła popularność zdobyta w serialu, chcieli, żeby widzowie zaczęli ich odróżniać. "Ludzie znali nasze twarze i mówili do nas Paweł lub Piotrek. A nam zależało żebyśmy byli rozpoznawalni jako Marcin i Rafał" - tłumaczyli w wywiadach. Są identyczni, ale nie tacy sami. Rafał jest o 2 cm niższy od swojego brata Marcina, ma też podobno większe powodzenie u dziewczyn. Bracia Mroczkowie (25 l.) na każdym kroku podkreślają, że są całkiem inni. - "Mamy inne charaktery, inne poglądy i gusta" - zaznaczają.

Dobrym sposobem na to okazał się udział w "Tańcu z gwiazdami”. Jako pierwszy na parkiecie zawirował Rafał. Tańczył świetnie, widzowie go pokochali i Mroczek wygrał popularny show. Marcin poszedł za ciosem i wziął udział w kolejnej edycji programu. Co prawda nie wygrał jej, ale ludzie w końcu zaczęli go odróżniać od brata. Tak się zaczęła prawdziwa Mroczkomania. Bracia postanowili korzystać ze swojej popularności. Pojawiają się w programach rozrywkowych, imprezach, meczach charytatywnych. Marcin razem ze swoją dziewczyną założył fundację pomagającą chorym dzieciom, oprócz tego obaj są właścielania firmy public relations. Ciekawe, czym zaskoczą nas w nadchodzącym roku. Jedno jest pewne - Mroczkowie na pewno nie dadzą o sobie zapomnieć!

"M jak miłość", poniedziałek, 20.00, TVP 2