W Katowicach powstanie multimedialna scena o powierzchni 322 mkw. Scenografię sceny o wymiarach 55 metrów szerokości i 22 metry wysokości uzupełni prawie 600 mkw. ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Koncert będzie transmitować 15 kamer - donosi portal wirtualnemedia.pl.

Reklama

Koncert na Placu Honorowym w Katowicach poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Start „Sylwestrowej Mocy Przebojów” zaplanowano na godz. 20.00. Prezenterzy będą przekazywać widzom opracowane specjalnie na ten wieczór przez astrologów horoskopy i wróżby na nadchodzący rok. W każdej godzinie będzie można wygrać samochód, a co 10 minut - nagrody rzeczowe.

Na scenie wystąpią m.in. Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder, Michał Wiśniewski i Mesajah, a także zespoły Enej, Golec uOrkiestra, Piersi, Feel, Sebastian Riedel i Cree, śląskie Frele oraz gwiazdy disco polo takie jak Boys, Weekend, MIG, Long&Junior, Łobuzy, Piękni i młodzi.

Wśród zagranicznych gwiazd znaleźli się znany z hitu „Sofia” Álvaro Soler, holenderski zespół Vengaboys (autorzy hitu „Boom, boom, boom, boom!”) oraz Danzel („Pump It Up”).

- Już po raz trzeci będziemy gospodarzem „Sylwestrowej Mocy Przebojów”. Cieszę się, że mieszkańcy Katowic i całej metropolii mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na imponującej scenie wystąpią wspaniali artyści, którzy na pewno rozgrzeją Katowice, Miasto Muzyki - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- A ja życzę wszystkim Widzom, którzy wzniosą z nami toast sylwestrowy: I spełnienia i radości, zdrowia, szczęścia i miłości, entuzjazmu i energii. Super formy u piłkarzy, przecież medal nam się marzy. Na Polsacie samych hitów w rytmie sylwestrowych bitów - dodaje Nina Terentiew, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.