Tegoroczny „Sylwester z Dwójką” zostanie zorganizowany na zakopiańskiej Dolnej Równi Krupowej, z której widać dokładnie szczyty górskie. Emisja w TVP2 wystartuje o godz. 20.00 - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Reklama

- Rok 2018 to jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wejdziemy w ten rok z przytupem i z najwspanialszym sylwestrem pod słońcem, pod gwiazdami i pod Giewontem. Taki sylwester może odbyć się tylko w Zakopanem - zapowiadał na poniedziałkowej konferencji prasowej Jacek Kurski, prezes TVP.

Wiadomo już, że na scenie pojawią się Maryla Rodowicz, Sławomir Zapała, Zakopower, Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Red Lips oraz gwiazdy disco polo - Zenek Martyniuk i Bayer Full. O oprawę muzyczną zadba Pszona Band, zaś choreografią zajmie się Agustin Egurolla.

Będą też goście zagraniczni, tacy jak połowa duetu Modern Talking - Thomas Anders, Limahl, Eruption, Filatov&Karas oraz Uniting Nations. TVP zapowiada występy kolejnych artystów spoza Polski, ale jeszcze ich nie ujawnia.

Reklama

- Zachowaliśmy najlepszych wykonawców z zeszłego roku, a oprócz nich jest cała plejada nowych gości. Mamy jeszcze w zanadrzu niespodzianki z zagranicy, które zostaną ujawnione wkrótce - tłumaczy Jacek Kurski.

Imprezę poprowadzą duety Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel oraz para z „Koła fortuny”, czyli Rafał Brzozowski i Izabela Krzan. Na scenie pojawi się także Adam Zdrójkowski, znany z serialu „Rodzinka.pl”, oraz Norbi.

Ubiegłoroczny koncert „Sylwester z Dwójką” w Zakopanem oglądało w TVP2 średnio 3,5 mln osób. Największą popularnością cieszyły się piosenki Zenka Martyniuka, w tym jego duetu z Marylą Rodowicz.

- W zeszłym roku odnieśliśmy wspaniały sukces - 5,2 mln widzów w piku według Nielsena. A jak wiadomo wyniki Nielsena trzeba mnożyć co najmniej razy półtora. Żeby Nielsen pokazał nam, że wygraliśmy 1:0 musimy strzelić trzy bramki. Tak samo było przy okazji zeszłorocznego sylwestra, bo według alternatywnego pomiaru mieliśmy cały czas nie mniej niż 6 mln widzów. Jakikolwiek pomiar będzie w tym roku, jestem przekonany, że przygotowana oferta będzie najlepsza i uwiedzie naszych widzów - oznajmia Kurski.