Wiosną w TVP2 dr Tomasz Rożek, charyzmatyczny popularyzator nauki, zaprosi widzów na kontynuację legendarnej "Sondy". Słynny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki.

Reklama

Kolejną nowością wiosennej ramówki Dwójki będzie też powracający po kilku sezonach przerwy programKocham Cię, Polsko!” wzbogacony o nowe konkurencje, prowadzącą (Barbara Kurdej-Szatan) i kapitanów drużyn (Tomasz Kammel i Maciej Musiał).

Na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show „Dzięki Bogu już weekend”. W wiosennej ofercie programowej znalazły się premierowe odcinki „Komediowej Sceny Dwójki”, czyli propozycji dla wszystkich spragnionych alternatywnej oferty rozrywkowej. Przestrzeń dla eksperymentu, wolnej, nieskrępowanej improwizacji i inteligentnego humoru z pogranicza absurdu i purenonsensu zagospodarują najciekawsi twórcy młodej sceny teatru improwizowanego i kabaretu literackiego.

Natomiast Marita Albán Juárez zaprosi widzów na cotygodniowe „Śniadanie na trawie”. W programie będzie rozmawiać z artystami, twórcami i obserwatorami życia społecznego o bieżących wydarzeniach kulturalnych i ciekawych zjawiskach społecznych, do których odnoszą się twórcy kultury.
Dwójka poleca również magazynOstry z natury”, dzięki któremu widzowie zostaną zabrani w niezwykłą, pełną wrażeń i przygód podróż do świata dzikiej przyrody i nieokiełznanej natury. Z kolei młodzi ludzie z miast wyruszą na spotkanie z wiejskimi mistrzami, stając się dociekliwymi eksploratorami kultury ludowej w jej najprzeróżniejszych, nieoczywistych wcieleniach. O ich odkryciach opowie tętniący tradycyjnymi rytmami, pulsujący śpiewem i tańcem program „Dzika muzyka”.

Reklama

Ponadto TVP2 zaprosi na drugą odsłonę serii „Przygarnij mnie” – tym razem w formie dokumentalnej telenoweli, prezentującej poruszające losy zwierząt przygarniętych ze schroniska i ich nowych opiekunów. Od 17 kwietnia na Antenę powrócą „Podróże z historią” Radka Kotarskiego.

Wiosną w Dwójce zadebiutują także nowe sezony popularnych seriali "Rodzinka.pl" oraz "O mnie się nie martw".