"Kocham Cię, Polsko!" to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. W zamyśle twórców, program ma propagować wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

Reklama

W roli prowadzącej "Kocham Cię, Polsko!" zobaczymy Barbarę Kurdej–Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Program zyska nowoczesną formułę, a kluczowe znaczenie ma mieć walor edukacyjny. Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak „urodziny”, „kalambury” czy „głuchy telefon”) pojawią się też kategorie premierowe: „literatura”, „polszczyzna” czy „kto jest kim”. Program zyska też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą na ekranie.

Format "Kocham Cię, Polsko!" oparty został na holenderskim pomyśle „I love my country”.
W Polsce program był emitowany na antenie TVP2 w latach 2009-2012, przez osiem sezonów. Ostatnią nadaną w tym paśmie 7. serię oglądały niemal 3 miliony widzów, przy udziale 21,94% w grupie 4 + oraz 16,09% w grupie komercyjnej. Po kilku sezonach przerwy Dwójka powraca do formuły piątkowej, rozbudowanej inscenizacyjnie i merytorycznie.
"Kocham Cię, Polsko" – od 5 marca w każdą sobotę o godz. 20:05, w TVP2.

Reklama