Wielkie powroty

Reklama

Wiosną Telewizja Polska sięgnie po programy, które przed laty cieszyły się sympatią widzów. Pierwszym z nich jest magazyn kulturalny "Pegaz", który Telewizja Polska emitowała w latach 1959 - 2004. W nowej odsłonie programu widzowie zobaczą dyskusje o tematyce kulturalno-społecznej oraz poznają wieści ze świata literatury, kina, muzyki i sztuki.

"Pegaz" powróci na antenę 2 marca. Główne, 40-minutowe wydanie programu będzie emitowane w środy o 22.30. W dni powszednie o 16.50 obejrzeć będzie można zaś "Pegaz Flesz", w którym znajdą się krótkie zapowiedzi oraz bieżące wiadomości kulturalne. Program poprowadzą Agnieszka Szydłowska i Marek Horodniczy.

Koleją kultową produkcją TVP, która po latach powraca na antenę, jest "Teleranek". Skierowana do dzieci audycja, będzie emitowana w niedziele o 9.30. Program będzie emitowany również w stacji TVP ABC.

Serialowa superprodukcja

Największą serialową nowością wiosny będzie "Bodo". Zrealizowana z dużym rozmachem historia gwiazdy przedwojennego kina, Eugeniusza Bodo. W obsadzie znaleźli się Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Mariusz Bonaszewski, Roma Gąsiorowska. Premiera produkcji odbędzie się 6 marca o godzinie 20.25.

Na antenę powrócą serial "Strażacy", "Ojciec Mateusz" i "Klan". Nie zabraknie także zagranicznych produkcji. Wiosną Jedynka pokaże włoską produkcję "Piękna i bestia", hiszpańskie "Zagadki Hotelu Grand" oraz popularny kostiumowy serial "Downton Abbey".

"Wreszcie ambitna publicystyka"

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, podczas konferencji prezentującej wiosenną ramówkę TVP1 zapowiedział, iż na antenę stacji "wreszcie powróci ambitna publicystyka". Od 1 marca widzowie znów zobaczą program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". W połowie marca zadebiutuje magazyn Jacka Łęskiego "Chodzi o pieniądze" poświęcony wydarzeniom i zjawiskom gospodarczym. Audycja będzie emitowana co drugi dzień, na zmianę z "Po prostu" Tomasza Sekielskiego. Czwartkowe wieczory zaś, tradycyjnie będą należały do "Sprawy dla reportera" Elżbiety Jaworowicz.

Prezes Kurski zapowiedział także walkę o większą cytowalność TVP, dlatego w planach jest publicystyczne pasmo o 7.45 rano.

Seniorzy i telewizja śniadaniowa

Władze Jedynki zapowiedziały uruchomienia pasma południowego, emitowanego o 11.45 tworzonego z myślą i seniorach, przez seniorów.

Pokażemy, że jest sposób na życie w jesieni życia. To bardzo ważny i misyjny program. - zapowiedział Jacek Kurski.

Na antenę TVP1 powrócić ma telewizja śniadaniowa. Na razie nie wiadomo, czy będzie to emitowana przed laty "Kawa czy herbata". Władze stacji zdradziły jedynie, że będzie to format, który wykreuje nowe twarze Telewizji Polskiej.

TVP odbuduje narodową tożsamość

Prezes Kurski zapowiedział także walkę o odbudowanie narodowej tożsamości Polaków. Elementem tej misji będą tzw weekendy tożsamościowe, poświęcone ważnym rocznicom i narodowym bohaterom. Pierwszy taki weekend zaplanowano na 1 marca, czyli Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Chcemy, żeby Telewizja Polska na nowo łączyła Polaków - powiedział Jacek Kurski.