Maciej Chmiel w wywiadzie udzielonym portalowi wirtualnemedia.pl wyjawił, że "The Voice of Poland" wróci na antenę jesienią:

Jesienią widzowie TVP2 obejrzą siódmą odsłonę tego formatu. Jesteśmy zobligowani do realizacji programu przez zapis w umowie, którą podpisał poprzedni zarząd Telewizji Polskiej. Będziemy respektować jej warunki.

W przyszłości jednak, oparte na zagranicznym formacie show, ma być zastąpione przez wyłącznie polską produkcję:

Mam już na biurku polski projekt programu, który korzysta z formuły talent-show. Dostałem również projekt polskiego teleturnieju. Obdarzam te projekty ciepłym spojrzeniem i chciałbym z nich skorzystać. Oczywiście, jestem świadomy ryzyka, bo łatwiej jest prowadzić rozmowę z producentem na poziomie formatu licencjonowanego, który sprawdził się na 40 rynkach światowych. Trudniej będzie wykonać takie widowisko od zera. Chciałbym jednak, żeby telewizja była retortą, w której spotykają się ludzie obdarzeni zmysłem kreacji i wiedzą producencką.

Chmiel dodaje także, jaką strategię zamierza przyjąć Telewizja Polska pod nowymi rządami:

Powinniśmy szukać nowych rzeczy, produkować je i sprzedawać w świat. Żeby powstawały seriale, którymi jesteśmy w stanie najpierw zainteresować widza polskiego, które opakujemy w formę atrakcyjną dla widza spoza Polski i sprzedamy na zewnątrz jako całość, a nie format. Sukces seriali południowoamerykańskich, tureckich czy koreańskich pokazuje, że ta droga jest możliwa. - stwierdził dyrektor TVP2 w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.