Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zakupiła prawa do emisji wszystkich koncertów tegorocznej Eurowizji. Pierwszy półfinał będzie transmitowany na antenach TVP1 i TVP Polonia w poniedziałek 19 maja od godziny 21.00. Dwa dni później - 21 maja o tej samej porze widzowie obejrzą drugi półfinał. Finałowe starcie rozpocznie się w sobotę 23 maja o godzinie 21.00 i także pokazanie zostanie w Jedynce i TVP Polonia. Komentatorem wszystkich koncertów najprawdopodobniej będzie tradycyjnie Artur Orzech.

Reklama

TVP potwierdziła także, że wybrała reprezentanta Polski na Eurowizję 2015. Artyście już złożono propozycję i aktualnie trwają rozmowy na temat szczegółów jego uczestnictwa w konkursie. Publiczność nazwisko wykonawcy pozna jednak dopiero w marcu. Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie jest to Margaret.

Podobnie jak rok temu, wybór polskiego reprezentanta nie nastąpił w drodze głosowania publiczności. Artystę wskazało profesjonalne jury, złożone z ekspertów muzycznych.

Jak sądzicie, jaką gwiazdę wybrali eksperci na reprezentanta Polski podczas Eurowizji 2015?