Piosenka "My Słowianie", już w Polsce spotkała się z wieloma krytycznymi głosami, które zarzucały jej seksizm i przedmiotowe traktowanie kobiet. Okazuje się, że również niektórzy przedstawiciele zagranicznych mediów podzielają tę opinię.

Reklama

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, jaka odbyła się po próbie Donatana i Cleo, szwedzki dziennikarz zapytał naszą reprezentantkę, czy potwierdzi, że piosenka mówi o stereotypach, ponieważ w przeciwnym razie, ludzie uznają ją za seksistowską.

Zaskoczona Cleo odparła, że nie widzi w tym utworze niczego seksistowskiego, a tancerki wykonują jedynie domowe czynności, tak jak wykonywane one były od pokoleń. Donatan dodał zaś, że piosenkę należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka.

Poza kontrowersjami związanymi z rzekomym seksizmem, występ polskich reprezentantów bardzo spodobał się dziennikarzom komentującym Eurowizję. Cleo jako jedyna dostała owację, a w trakcie konferencji została poproszona o zaśpiewanie fragmentu piosenki gospel. Jej głos wprawił w zachwyt zgromadzonych przedstawicieli prasy.

Całą konferencją z udziałem Donatana i Cleo możecie zobaczyć tutaj: