Widzowie będą świadkami dramatycznych zmagań sześciu par, znajdujących się w różnych fazach leczenia niepłodności. Poznają motywacje bohaterów, dowiedzą się, z jakimi trudnościami i emocjami wiązały się ich poprzednie próby zajścia w ciążę. Będą także towarzyszyli im w długim i wyczerpującym procesie, jakim jest zapłodnienie in vitro. W tym czasie pary będą musiały podjąć niezwykle trudne decyzje, a szczęśliwy finał nie będzie pewny.

Reklama

Bardzo ważnymi postaciami są także lekarze. Ich rolą będzie nie tylko pomoc bohaterom programu, będą również przewodnikami widzów po tajemnicach i kontrowersjach związanych z zapłodnieniem in vitro.

Zdjęcia do programu "In vitro. Czekając na dziecko" powstały w klinice nOvum – specjalizującej się w leczeniu niepłodności. Oprócz wzruszających historii par oraz wspaniałych postaw lekarzy, w programie zobaczymy również gości specjalnych. Wśród nich będą: Wojtek Zamysłowski – najstarsze dziecko kliniki nOvum oraz Agnieszka Ziółkowska, która jako pierwsza Polka przyszła na świat dzięki metodzie in vitro. Poznamy również profesora Mariana Szamatowicza – ojca polskich badań nad in vitro oraz Annę Krawczak – prezes Stowarzyszenia Nasz Bocian, udzielającego pełnego wsparcia rodzinom starającym się o dziecko. W programie usłyszymy też głos ikony polskiego dokumentu, czyli Krystyny Czubówny.

"In vitro. Czekając na dziecko" zostało wyprodukowane przez Endemol dla Discovery Networks. Maraton z programem „In vitro. Czekając na dziecko” w środę, 25 grudnia, o godz. 14.00, 15.00 i 16.00 oraz w czwartek, 26 grudnia, o godz. 14.00, 15.00 i 16.00 na TLC.