Film dokumentalny "6 kroków" został zainspirowany teorią "sześciu stopni oddalenia" Stanleya Milgrama. Według tej teorii od dowolnej osoby na świecie dzieli nas zaledwie sześć kroków. Z takim założeniem twórcy filmu wyruszyli w podróż, szukając ogniw łączących losowo wybranych bohaterów: Martynę – punkrockową piosenkarkę z Warszawy i Marco Antonio – farmera z meksykańskiej wioski. Autorzy dokumentu, przemierzając kolejne kraje, spotykają się ze wskazywanymi osobami, nie wiedząc, czy uda im się znaleźć drogę do Marco Antonio. Towarzysząc bohaterom w codziennym życiu, poznają ich lepiej oraz stawiają pytania, których nie zadaje się sobie na co dzień czy wręcz unika. Rozmawiają o najważniejszych dla nich relacjach, ludziach i wartościach, pytają o ich potrzeby i marzenia. Podróż na trasie Polska-Meksyk staje się okazją do rozmowy, poznania i zrozumienia innych.

Reklama

Producentami dokumentu "6 kroków" są HBO Europe, Otter Films i East Pictures przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Premiera filmu odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia o 22.05 w HBO. Powtórki będzie można obejrzeć 9 grudnia o godz. 17.00 w HBO, a także 11 grudnia o godz. 21.05 w HBO2. Film będzie można również oglądać w serwisach HBO OD i HBO GO.

Oto zwiastun dokument "6 kroków"

http://youtu.be/FoKxpg5JEfQ