"Teen Mom Pl" to serial dokumentalny, opowiadający historię młodych dziewczyn, które zmagają się z wyzwaniami wczesnego macierzyństwa. Program pokazuje, jak godzą obowiązki mam z nauką, pracą i życiem osobistym. Porusza także kwestie związane z trudnościami, jakie wiążą się z zakładaniem rodziny w bardzo młodym wieku.

Reklama

Kamery miesiącami śledzą losy dziewczyn, obserwując stopniową zmianę ich stosunku do życia po urodzeniu dziecka, nierzadko także rodzinne konflikty i nieporozumienia z ojcem pociechy.

Ambicją MTV jest poruszać najważniejsze tematy, którymi żyją Milenialsi na całym Świecie. "Teen Mom PL" dotyka szalenie ważnego tematu młodego macierzyństwa oraz odpowiedzialności, która czasami spada na młodego człowieka zbyt szybko. Nagłaśniając te konkretne historie, MTV przedstawia szerokie spektrum spraw, które składają się na codzienność młodych ludzi. Młodość to nie tylko beztroska impreza. Często to wybory i ciężkie decyzje, które mają przełożenia na całe nasze życie – opowiada o nowej produkcji dyrektor programowy MTV Polska, Jerzy Dzięgielewski. I dodaje:

"Teen Mom" to jeden z flagowych, pilnie strzeżonych formatów MTV. Do tej pory program był kręcony tylko w Ameryce. Polska będzie pierwszym krajem poza Stanami, który wyprodukuje lokalną wersję.

Reżyserem formatującym „Teen Mom PL” jest wielokrotnie nagradzany reżyser i scenarzysta Marcin Koszałka („Pręgi”, „Rewers”, „Takiego pięknego syna urodziłam”). Do realizacji polskiej edycji programu zaproszono także uznanych dokumentalistów, którzy w swojej twórczości wielokrotnie poruszali już tematykę trudnych sytuacji rodzinnych: Marcina Janosa Krawczyka („Sześć tygodni”), Martę Prus („Osiemnastka”), Julię Ruszkiewicz („Sezon na kaczki”) i Jakuba Stożka („Poza zasięgiem") – każdy z nich odpowiedzialny jest za reżyserię jednej historii.

Bardzo, się cieszę, że do projektu udało się zaprosić wspaniałych młodych polskich dokumentalistów. Powstaje wyjątkowa szansa na to by połączyć estetykę MTV z wrażliwością polskiej szkoły dokumentu. Dodatkowo to ogromny zaszczyt dla nas, że projekt wspiera Fundacja Mama, która ma ogromne doświadczenie w tematyce młodych mam w Polsce. – zdradza szczegóły produkcji Dzięgielewski.

Oficjalnym partnerem merytorycznym "Teen Mom PL" jest, prowadzona przez z Sylwię Chutnik, Fundacja MaMa, działająca na rzecz poprawy sytuacji kobiet, w szczególności matek,
we wszystkich sferach życia.

Niezmiernie ważne jest wsparcie nastoletnich matek w ich nowej roli. Dotyczy to nie tylko sytuacji rodzinnej, ale i systemowych rozwiązań socjalnych i szkolnych. – mówi Sylwia Chutnik, prezes Fundacji MaMa.

Wierzymy, że takie programy jak Teen Mom będą okazją do rozpoczęcia w Polsce debaty o tym, jaka jest realna sytuacja matek i jak możemy wspierać trudne wybory rodzicielstwa w młodym wieku – dodaje.

Każdy kolejny sezon amerykańskiej wersji „Teen Mom” bił rekordy popularności, gromadząc przed telewizorami wielomilionową publiczność. Czy polska edycja również spodoba się widzom?