Ostatni raz Polska miała swoją reprezentację na Eurowizji w 2011 roku. Wówczas, pod biało-czerwonymi barwami wystąpiła Magdalena Tul, która zajęła ostatnie miejsce. W 2012 roku TVP nie zdecydowała się na udział w konkursie. Jako powód podano konieczność skoncentrowania wszystkich środków na Euro 2012. Również w kolejnym roku Polaków nie było na Eurowizji.

Reklama

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, decyzję o powrocie do konkursu, TVP tłumaczy wynegocjowaniem niższych kosztów udziału. W styczniu poznamy szczegóły wyboru polskiego reprezentanta, a do końca lutego znane będzie nazwisko artysty, który wystąpi w Kopenhadze podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizja.

Polska po raz pierwszy wzięła udział w Eurowizji w 1994 roku. Wówczas, reprezentujące nas Edyta Górniak zajęła 2. miejsce. Tego sukcesu dotychczas nie udało się powtórzyć, bowiem nasi reprezentanci przechodzili przez plebiscyt prawie niezauważeni. Czy w przyszłym roku, w 20-tą rocznicę występu Górniak, uda się powtórzyć jej wynik? Przekonamy się już w maju.

http://youtu.be/B3lMtyPzukM