PAP Life: - Pani transfer do TVN-u wywołał w mediach spore zamieszanie. Jak się pani czuje w nowym miejscu pracy?

Reklama

Agnieszka Szulim: - W moim życiu tyle się dzieje, że zmiana pracy była kolejnym, dosyć naturalnym krokiem. Potrzebowałam nowych wyzwań, dlatego kiedy dostałam dwie świetne propozycje prowadzenia "Na językach" i "Stylowego magazynu", wiedziałam, że chcę z nich skorzystać. Z Telewizją Polską związana byłam przez ponad siedem lat, zrobiłam tam mnóstwo rzeczy. "Bitwa na głosy" zamknęła ten etap w moim życiu zawodowym. Teraz otwieram nowy i nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowana. To może być niezwykle ciekawy rok!

Już na początku lutego w telewizji TVN pojawi się nowy program z pani udziałem "Na językach". Jaka będzie jego formuła?

Nie chciałabym zdradzać wszystkiego, ale mogę powiedzieć, że mamy ambicję zamieszać na naszym showbiznesowym podwórku. Gwiazdy, celebryci, ciekawe wydarzenia, głośne debiuty, spektakularne porażki - tego na pewno w programie "Na językach" nie zabraknie. Interesuje nas to, o czym się mówi, ale również to, o czym się głośno nie mówi. Chcemy pokazywać kulisy, obnażać mechanizmy, które rządzą światem show-biznesu. Będę komentować, ale nie sama. Do redakcyjnego stołu zaprosiliśmy osoby o wyrazistych poglądach i ciętych językach, będziemy szczypać, ale będziemy też chwalić.

Program opierać się będzie na show-biznesie. Czy w związku z tym musiała się pani szczególnie wgłębić w jego tajniki?

Nie, bez przesady. Myślę, że po siedmiu latach pracy w telewizji mam wystarczającą wiedzę. Teraz wystarczy trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco, a temu m.in. służą codzienne kolegia redakcyjne, na których wymyślamy nowe tematy, omawiamy materiały reporterskie, sprawdzamy, co się dzieje. Na szczęście żyjemy w ciekawych czasach - nasze gwiazdy nie zawodzą, jest o czym mówić, oj jest!

W wiosennej ramówce pojawi się pani także w TVN Style. Czym będzie "Stylowy magazyn"?

"Stylowy magazyn" to program dla kobiet, o kobietach i blisko kobiet. Formułą zbliżony będzie do programów śniadaniowych, znajda sie w nim materiały reporterskie, rozmowy z gośćmi w studiu. Chcemy jednak, żeby ten program miał pazur, dlatego nie zabraknie w nim tematów kontrowersyjnych.

Agnieszka Szulim jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Od 2005 współpracowała z Telewizją Polską. Od lutego 2013 roku dziennikarka prowadzić będzie dwa programy w stacji TVN. Lifestylowy magazyn "Na językach" emitowany będzie w głównej stacji, zaś "Stylowy magazyn" pojawi się w TVN Style.